Ekonomi

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısının ardında ilk açıklama

1 hafta önce

erdoğan

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıdan, HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı çıktı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, TSK ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik konuların görüşüldüğü ve önümüzdeki yıl ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararının alındığı belirtildi.

 

Ayrıca muhtelif hava, kara ve deniz platformları, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, ekipman ve teçhizatlar, modernizasyon, lojistik, siber güvenlik ve yapay zeka gibi alanlara yönelik çeşitli projeler karara bağlandı.Toplantıda özellikle, kritik ve ileri teknolojilerin geliştirilmesinde AR-GE ve ÜR-GE’nin önemine dikkat çekildi.

 

Savunma sanayiinde yurt dışından alınan her türlü teknolojinin ülkemizde geliştirilmesinin tam bağımsız savunma sanayii için mutlak gereklilik olduğu, sektörün bu alanda yaptığı çalışmalara desteğin süreceği ifade edildi.

 

Türkiye, bütün engellemelere aldırış etmeksizin yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.İlgili konular

Hastane

Erdoğan'ın açılışını yaptığı hastanenin tavanı çöktü

7 saat önce

Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nin tavanı henüz bir ay bile geçmeden çökerken, vatandaşlar tepki gösterdi....Devamını oku