Politika

Savunma Sanayii'ne MİT'ten operasyon

1 hafta önce

savunma sanayii

MİT ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile koordine yürütülen operasyonda, SSB çalışanları ile çıkar ilişkisinde bulundukları tespit edilen şirket temsilcilerinden oluşan 6 kişi gözaltına alındı.

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından savunma sanayii sektöründe yasa dışı ilişkilere bulaştıkları tespit edilen bir gruba yönelik gerçekleştirilen operasyonda, SSB çalışanları ile çıkar ilişkisinde bulundukları şirket temsilcilerinden oluşan 6 kişi gözaltına alındı.

 

MİT tarafından savunma sanayine yönelik yürütülen koruyucu ve önleyici istihbarat operasyonları kapsamında rüşvet karşılığında ihaleye fesat karıştırdıkları tespit edilen kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 

Operasyon ile alakalı yapılan açıklamada, "MİT ve Ankara İI Emniyet Müdürlüğünün koordineli halde 1 yıldır sürdürdükleri çalışmayla SSB görevlilerinin yürütülen ihale, proje, tedarik ve maliyet/fiyatlama bilgilerini savunma sektöründe faaliyet gösteren 'yabancı firma temsilciliği yapan şirket' yetkililerine aktardıkları, bunun karşılığında maddi teminat temin ettikleri tespit edildi. Şirket yetkilerinin ise söz konusu bilgileri, temsilciğini yaptıkları firmalarla paylaştıkları, ihale ve projelerde avantaj sağladıkları belirlendi." ifadeleri kullanıldı.İlgili konular

eren 2 operasyon

'Eren-2 Lice Operasyonu' başladı

3 gün önce

İçişleri Bakanlığı, 2 bin 24 personelin katılımıyla "Eren-2 Lice Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi....Devamını oku
tezcan

CHP'li belediyelere operasyon hazırlığı mı var?

6 gün önce

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, "Hükümet CHP'li belediyelere operasyon hazırlığı yapıyor." açıklamasında bulundu....Devamını oku