Politika

Seçim anketinde MHP'ye kötü haber

1 yıl önce

cumhur ittifakı

KONDA Araştırma Şirketi'nin, 2020’nin son ayında yaptığı "Seçmenlerin hangi partiye oy vereceğine ilişkin kamuoyu yoklaması" anketinde, Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 50’nin altında kaldığı görüldü.

Anket sonucuna göre Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranı yüzde 49,6'da kalırken, muhalefet partilerinin oy oranı yüzde 50’nin üzerinde.

 

MHP’nin oyu ise yüzde 10’un altında kalırken, ankete katılanların yüzde 39,8’i oyunu iktidar partisi AKP’ye vereceğini ifade etti.

 

CHP’ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 22,2 olurken HDP’nin oy oranı yüzde 10,7 oldu. Ankete katılanların yüzde 10,5’i ise İyi Parti’ye oy vereceğini kaydetti.Ankete göre, Cumhur İttifakı’nın ‘küçük ortağı’ MHP, ittifak haricindeki partiler için belirlenen yüzde 10’luk seçim barajının altında kaldı. MHP’ye oy vereceğini ifade edenlerin oranı yüzde 9,8 olarak belirlenirken, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ile AKP’den ayrılan isimler tarafından kurulan Gelecek Partisi ve DEVA Partisi gibi diğer partilerin toplam oy oranı ise yüzde 6,9 olarak tespit edildi.

 İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

3 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku