Politika

Seçim yatırımı mı? 4 milyon kişinin borcu yapılandırılacak

1 ay önce

erdoğan

Erdoğan’ın talimatıyla 4 milyon kişinin 500 milyar liralık borçlarının yapılandırılacağını açıklandı.

AKP Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, yapmış olduğu açıklamada AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 4 milyon kişinin 500 milyar liralık borçlarının yapılandırılacağını bildirdi.

 

Demiröz, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Erdoğan'ın talimatları ile 4 milyon kişinin 500 milyar liralık vergi ve sigorta borçları, gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları, belediyelere olan çeşitli borçlar ile bazı idari para cezalarının yapılandırılacağını açıkladı.

 

4 milyon vatandaşın yapılandırmadan yararlanması beklenirken, yapılandırılacak toplam borç tutarı ise 500 milyar lira civarında olduğu ifade edildi.

 İlgili konular

karikatür

İktidarda kimin eli kimin cebinde!

1 saat önce

Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini savunurken ve MHP'nin bir sonraki dönem Cumhurbaşkanı adayının Erdoğan olduğunu açıklarken bile aslında Türkiye'de bundan sonra kendisinin sözünün geçeceğini ilan etmiş oluyor....Devamını oku
reform

Hukukçular: Türkiye'de ihtiyaç yok, hukuk devleti olalım yeter

2 gün önce

Türkiye günlerdir Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Hukuk reformu için yoğun hazırlıklar yapacağız" sözlerini tartışıyor. Cumhuriyet savcıları, Baro başkanları,  duayen hukukçular Erdoğan'ın 'hukuk reformu' sözlerini, “Türkiye'de hukuk reformuna ihtiyaç yok. Hukuk devleti olalım yeter. Hâkimler eskiden vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışmıştı. Şimdi ise vicdanı ile talimatlar arasına sıkıştı” diye değerlendirdi....Devamını oku