Gündem

Sedanur'u öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

1 yıl önce

Sedanur'u öldüren 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası


Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 9 yaşındaki Sedanur Güzel'i alıkoyup cinsel istismarda bulunarak katlettikleri gerekçesiyle tutuklu yargılanan 3 sanıktan 2'si ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı, diğer sanığın beraatine karar verildi.
 
Güvenlik gerekçesiyle Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar Ertan Bozkurt, Ahmet Bilen ve Himmet U. tutuklu bulundukları Diyarbakır 2 Nolu T Tipi Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. 
 
Sedanur'un annesi Handan ve babası Abdullah Güzel, duruşmaya Kars Kağızman Ağır Ceza Mahkemesi'nden SEGBİS ile bağlandı.
 
Suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, tahliyelerini istedi. Sedanur'un annesi Handan ve babası Abdullah Güzel ise sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına davayı takip eden Hukuk Müşaviri Avukat Neslihan Ete de sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. 
 
Kısa aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Bozkurt ve Bilen'i 'nitelikli kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. İki sanığa 'cinsel istismar' suçundan 30'ar yıl, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 9'ar yıl hapis cezası verildi.
 
Sanık Himmet U. ise beraatine karar verilerek tahliye edildi. 


İlgili konular

balkon

2 yaşındaki kızını pencereden atarak öldürdü

3 gün önce

Tekirdağ'da Ümmühan Dumanlıoğlu, 2 yaşındaki kızını evin penceresinden atarak öldürdü. Dumanlıoğlu, ifadesinde "Bana cinler geldi ve kızımı aşağı atmamı istedi. Atmazsam kızımın cehenneme gideceğine söylediler" dedi....Devamını oku
odakavgası

Kardeşlerin oda kavgası ölümle sonuçlandı

1 ay önce

Manisa'da inşaatı yeni biten evde, iki kardeş arasındaki oda seçimi kavgası cinayetle sonuçlandı. Silahla vurulan 25 yaşındaki Yunus Çakmakçı öldü....Devamını oku