Gündem

Sedat Peker'den çarpıcı Halil Falyalı açıklaması

3 ay önce

peker

Kuzey Kıbrıs'ta öldürülen Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı’nın “Sedat Peker abimle tanışmak istedi. Abim reddetti” şeklindeki açıklamasına karşılık veren Sedat Peker, “Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile tanışmak istemeyi kendime zül sayarım” diye konuştu.

Gazeteci Seyhan Avşar’a verdiği röportajda kullandığı, “Sedat Peker abimle tanışmak istedi. Abim reddetti” şeklindeki açıklamasına ilişkin Peker avukatı aracılığıyla halktv.com.tr'ye cevap yolladı.

 

Açıklamada Halil Falyalı’dan ‘rahmetsiz’ diyen bahseden Sedat Peker, “Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı, Seyhan Avşar isimli muhabirle bir röportaj yapmış. Rahmetsiz abisi ile tanışmak istediğimi ancak abisinin bunu kabul etmediğini söylemiş. Oysaki olayın gerçeği bunun tam zıddıdır” dedi.

 

Türkiye’den ayrılmadan önce bayramlaşmak için kamuoyunda Berber Yaşar olarak bilinen Yaşar Aktürk’ü aradığını belirten Sedat Peker, “Telefonda sohbet ederken ‘Halil Falyalı ile beraberiz o da bayramlaşmak istiyor’ diyerek telefonu rahmetsize verdi. Bu emrivaki karşısında Halil Falyalı şahsımı övücü sözler söyleyerek sohbete başladı ve bayramımı kutladı. Benimle tanıştığına çok memnun olduğunu söyledi. Ben ise kendisine tanışmaktan memnun olmadığımı çünkü, seninle ilgili tek duyduğum önce insanlarla dost olup sonra onlara kötülük yaptığındır dedim. Senin de bayramın mübarek olsun dedim” ifadelerini kullandı.

 

Telefonu kapattıktan sonra Yaşar Aktürk’e mesaj attığını aktaran Sedat Peker’in açıklamasında özetle şu ifadeler yer adlı:

 

“Berber Yaşar’ın telefonuna ‘Yaşar abi bir daha bu adamla beni konuşmak zorunda bırakmazsan sevinirim’ diye mesaj yazdım. Aradan belli bir saat geçtikten sonra Berber Yaşar beni arayarak, ‘Lütfen kusura bakma. Kendisi tanışmak istediğini söyleyince telefonu verdim. Senin Halil Falyalı hakkında bu şekilde düşündüğünü bilseydim telefonu vermezdim’ dedi. Bu dediklerimin doğruluğu Yaşar Aktürk’e sorularak öğrenilebilir ancak yazmış olduğum mesajın doğruluğu Falyalı cinayetinin tahkikatını yapan savcılar tarafından rahatlıkla ortaya çıkarılabilir. Daha önceki paylaşımlarımda da söylemiştim bende biraz megalomanlık var diye. Uzun yıllar önce vefat eden büyük önder Atatürk hayatta olsaydı kendisi ile tanışmak için uğraş verebilirdim. Ancak Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile yukarıdaki satırlarda delilleri ile anlattığım üzere tanışmak istemeyi dahi kendime zül sayarım.”

 İlgili konular

tatar

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Falyalı hakkında gazeteci Mutluyakalı'ya konuştu

4 ay önce

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, silahlı saldırı sonucu öldürülen Halil Falyalı'ya ilişkin tepki çeken sözlerinin ardından bir açıklama yaparak, 'Falyalı’nın tek lirasını görmedim ben, finansörüm falan değil' diye konuştu....Devamını oku
peker

Sedat Peker hakkında yeni haber: Dijital tecrit devam ediyor

6 ay önce

Sedat Peker'in hakkındaki dosyalarla ilgili ‘savunma hazırlığı’ içinde olduğu belirtildi....Devamını oku