Gündem

'Sen misin yürekli diyerek bıçakladı, nefret iklimi bitsin artık'

2 yıl önce

'Sen misin yürekli diyerek bıçakladı, nefret iklimi bitsin artık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kanser tedavisi gören manevi kızı Göknur Damat, İBB seçimlerinin iptal edilmesinin ardından Ekrem İmamoğlu‘na destek vermek için Kimliği belirlenemeyen bir şahıs, Göknur Damat’ı “Sen misin yürekli” diyerek kasığından bıçaklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kanser hastası manevi kızı Göknur Damat, İBB seçiminin iptal kararının ardından Ekrem İmamoğlu‘na destek verdiği için kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından bıçaklanmıştı. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Manevi kızı” olarak tanınan ve Tekirdağ'da yaşayan Göknur Damat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Ekrem İmamoğlu'na sosyal medyadan destek verdi. 'Her şey çok güzel olacak' etiketini paylaşan ve İmamoğlu'nun kampanyasına 20 TL bağışlayan Damat, sosyal medyada linç edildi.

 

Dün ise, kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından “Sen misin yürekli” diyerek Göknur Damat'ı kasığından bıçakladı. İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu da bugün Damat'ı iş yerinde ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun' dileklerini iletti.
 
Damat, ziyaretin ardından Sözcü'ye açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

 

“Makyözüm ve işimi yapmak istiyorum. Ancak şuan beni siyasete alet etmek isteyenler var. Cumhurbaşkanı'na gittim, Cumhurbaşkanımızı seviyorum. Ama yerel seçimlerde beni alet etmek isteyenler oldu. Ben yerel seçimde kişiye oy veriyorum. Ben parti tutmuyorum. Partizanlığımda yok. A partisinin ya da B partisinin görüşünü benimsemiyorum. Ama kişilerin fikirleri bana da uyuyorsa ‘tamam’ diyorum. Tekirdağ Süleymanpaşa'da Ak Parti'nin adayı Cüneyt Yüksel'e oy verdim. Büyükşehirde ise başka partiye. Şimdi ben kötü bir insan mıyım? Üstüme çok gelindi. Linç edildim. Benim hür iradem var. Türkiye vatandaşıyım. Partizan değilim sadece kişinin fikirlerini tutuyorum.”
 
Kanser hastası olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini ifade eden Damat şöyle devam etti:
 “Dün bıçaklandım ve kanser hastalarının nasıl elçisi olduysam benim başıma gelen bu olayda inşallah barış getirir. Tüm partiler barışsın ve kim kimi istiyorsa onu seçsin. Nefret iklimi artık kalksın. Benim sloganım bu. ‘Nefret iklimi bitsin' Cumhurbaşkanımızı seviyorum oraya gittiğimde beni çok güzel dinlediler. Önemli olan kişilerin fikirlerini benimsemek. Ben de bunu yapıyorum. Herkese Allah umarım vicdan verir. Bundan bir ders çıkartırız. Ben işime gücüme bakacağım. Ben işimle anılmak istiyorum. Ve kanser hastaları için bir şey yapabiliyorsam ne mutlu bana. Bu olaylar benim artık sağlığımı etkiliyor.” 

 

Ekrem İmamoğlu'na destek verdiğini sosyal medyada açıklamasının ardından uğradığı linç yüzünden 3 gündür evden çıkmadığını ve ilaçlarını almadığını söyleyen Damat, “Dün dışarı hava almak için çıktım. Evimin 100 metre ilerisinde yanıma geldi saldırgan ve ‘Sen misin o yürekli' dedi. Kasığıma sapladı. Yüzünü teşhis etmeye çalışıyoruz.” dedi.


İlgili konular

İmamoğlu

İmamoğlu: Müsilaj sorununu bilimle hareket ederek çözmeliyiz

2 hafta önce

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununa ilişkin olarak açıklamalarda bulundu....Devamını oku