Politika

Seval Türkeş: Bahçeli, Alparslan Türkeş Vakfı’na hangi katkıda bulundu ki..

1 ay önce

türkeş

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP tarafından kurulacağı açıklanan yeni vakıfla ilgili, “Bahçeli, Alparslan Türkeş Vakfı’na hangi katkıda bulundu ki kuracağı vakfa katkıda bulunsun?” diye konuştu.

Medyascope’a konuşan Seval Türkeş, “Sayın Devlet Bahçeli’nin kuracağı vakıf hayırlı olsun. Alparslan Türkeş’in manevi ve tüzel kişiliğini yaşatmak amacıyla ailesi tarafından kurulmuş olan 25 yıllık Alparslan Türkeş Vakfı’na Sayın Bahçeli hangi katkıda bulunmuştur ki kurduğu vakfa katkıda bulunsun? Bunu ülkücülerin takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Seval Türkeş, Alparslan Türkeş için düzenlenen anma toplantısına yönelik baskının ardından vakıfta çalışanların tehdit edilmesiyle ilgili de, şunları söyledi:

 

“Son derece üzücü, olmaması gereken bir durum ancak bir takım mihraklar tarafından Türkeş’in misyonuna, maneviyatına yakışmayan, kabul edilemez bir davranış. İnşallah yapanlar kısa zamanda hatalarını fark eder ve vazgeçerler. Bu tür hareketleri yapanların, yetkili mercilerce yasal işleme tabi tutulmasını bekliyorum.”İlgili konular

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile Beytepe'deki konutunda görüştü

2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Beytepe'deki konutunda görüştü. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü....Devamını oku