Gündem

Sezar’ın hakkı Sezar’a Sedat’ın hakkı Sedat’a

1 hafta önce

sedatpeker

“Sedat’ın hakkı Sedat’a” sözleriyle aynı haberleri yapan gazete ve televizyonların Sedat Peker kadar etkili olamadığına dikkat çeken iktisatçı yazar Mustafa Sönmez, “Peker de desin, faydası büyük” dedi.

Sedat Peker, ifşalarıyla hükumetin ve yandaşlarının canını sıkmaya devam ediyor. Bu hafta da bir başka devlet-mafya-medya üçgenine temas eden Peker, bir önceki videosunda ise bahsettiği uluslararası suçlarla Türkiye’yi sallamıştı.

 

HÜRRİYET’E ÇÖKÜŞÜ ANLATTI


Bu hafta Hürriyet, CNN Türk gibi muhalif yayın politikası izleyen kanal ve gazetelerin ‘havuz’a dahil edilme sürecine değinen Peker, Ziraat Bankası’nın nasıl zarara uğratıldığını anlattı.

 

Geçen hafta da Suriye dosyasını açan Peker, 6. yıl önceki MİT Tırları olayını yeniden gündeme taşıdı.

 

Sedat Peker’in anlattığı konular hiç de yeni değil. Anlatılanlar son 5 yıl içerisinde herkesin gözleri önünde gerçekleşen, muhalif site ve gazetelerde de defalarca gündeme gelen olaylar.

 

MİT Tırları olayını 2014’te Can Dündar yönetimindeki Cumhuriyet gazetesi günlerce manşetten yayınladı. Vatan haini ilan edilen Dündar hapse girdi. Soruşturma başlatan savcılar ve askerler 6 yıldır hücrede tutuluyor.

 

Demirörenlerin Hürriyet ve CNN Türk’ü alış sürecindeki usulsüzlükleri günlerce yazılıp çizildi. Sosyal medyada birçok kez gündem oldu. Bu haberler Sedat Peker’in yayınları kadar etkili olmadı. Peker’in izlenme sayısı ülke nüfusundan bile fazla.


FAYDASI BÜYÜK


Bu gerçeğe dikkat çeken iktisatçı yazar Mustafa Sönmez Peker’in ifşalarına devam etmesi gerektiğini söyledi. Sönmez paylaşımında: “Sezar’n hakkı Sezar’a ; Sedat’ın hakkı Sedat’a ama Bay Sedat’ın değindiği konuların hangisini dile getirmedik ki? El Nusra’ya silah mı? Demirören aletiyle Hürriyet’e çökmek mi? Yolsuzluğun, hırsızlığın, kayırmacılığın bin bir türü mü? Hangisi? Ama Peker de desin, faydası büyük.” ifadelerini kullandı.İlgili konular

peker

‘Sedat Peker’ operasyonu: 25 gözaltı

59 dakika önce

Sedat Peker'in elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik iki operasyonda 25 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden ikisi tutuklanırken, beşi Bursa'ya gönderildi, 18'i de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı....Devamını oku
peker

'Sedat Peker yakalandı' iddialarını Peker'in avukatları yalanladı

1 gün önce

Uzun süredir Pazar sabahları yayınladığı videolardaki iddiaları ile gündem oluşturan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, iki gün boyunca sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmaması akıllara "Sedat Peker yakalandı mı?" sorusunu gündeme getirdi....Devamını oku