Gündem

Sezen Aksu’yu tehdit eden AKP’li isim, meğer kamu ihaleleri almış

1 yıl önce

AKP’li Erol Bulut

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından sanatçı Sezen Aksu‘ya yönelik “Kafalarına sıkacağız” şeklinde ifadeler kullanan AKP’li Erol Bulut’un aldığı kamu ihaleleri ortaya çıktı.

Sanatçı Sezen Aksu hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan ve yaptığı açıklamada “kafalarına sıkacağız” ifadelerini kullanan, “15 Temmuz Gazileri Platformu” Başkanı Erol Bulut, çoğunluğu AKP’li belediyeler olmak üzere kamu kurumlarından şimdiye kadar yarım milyar lirayı aşkın 48 ihale aldı.

 

BirGün’ün haberine göre; Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şirketi’nin yüzde 50 ortağı da olan Erol Bulut, özellikle AKP’li belediyelerden aldığı çok sayıda ihale ile biliniyor.

 

Son 4 yılda, büyük bir çoğunluğu AKP’li belediyeler olmak üzere çeşitli kamu kurumlarından 48 ihale aldı. 48 ihalenin toplam bedeli 500 milyon TL’yi aştı. Mavi Yeşil firması son olarak geçen ay Kartal Belediyesi’nden 63 milyon 638 bin TL bedelli bir ihale aldı.

 

Öte yandan Erol Bulut’un oğlu Yunus Emre Bulut’un firması Jet Kar Turizm Nakliye Taşımacılık Otomotiv San. Ve Tic. Ltd. Şirketi de, yine geçen ay Eyüpsultan Belediyesi’nden 12 milyon 499 bin 156 TL’lik ihale aldı.

 

AKP’DEN ADAY ADAYI OLMUŞTU: İNŞALLAH TEK BAŞLI SİSTEME GEÇECEĞİZ


“Kafalarına sıkacağız” diyen Erol Bulut, 2018 milletvekili seçimleri için AKP’den İstanbul 3. Bölge’den milletvekili aday adayı olmuştu. 27 Nisan 2018’de AKP İstanbul İl Başkanlığı’na verdiği adaylık dilekçesi sonrasında bir basın açıklaması yapan Bulut şunları söylemişti:

 

İnşallah reisimizin yöneteceği tek başlı sisteme geçeceğiz. Statükoların bitmesi lazım. Onun için de çift başlı bir sistemden, inşallah Reisimizin yöneteceği, vatan sevdalılarının yöneteceği, tek başlı bir sisteme geçeceğiz. Çok önemsiyoruz cumhurbaşkanlığı sistemini. Statükoya izin vermeyeceğiz.

 

Bu milletin dediği olacak. 15 Temmuz’da milletin olmuştur. İnşallah bundan sonra da ilelebet milletin olacak. Mazlumların hamisi olacağız. Bu da bizim boynumuzun borcu.İlgili konular

Oy verme kabini

Oy verme kabini alımı için ihale

11 ay önce

Cumhur ve Millet ittifakları arasında erken seçim polemiği yaşanırken, Devlet Malzeme Ofisi'nin oy verme kabini alımı için ihale açması dikkati çekti....Devamını oku
gaz kapsülü

Yeni bir hazırlık mı? Emniyete 550 bin gaz kapsülü daha

1 yıl önce

Emniyet Genel Müdürlüğü, farklı tiplerde 550 bin gaz kapsülü ve sis fişeği ile 8 bin adet şeffaf kalkan alımı için ihaleler düzenledi....Devamını oku