Gündem

Sınır dışı edilen IŞİD'li sayısı belli oldu

1 yıl önce

Emniyet güçleri,

Emniyet güçleri, IŞİD'e karşı son iki ayda gerçekleştirdiği 42 ilde 125 operasyonda 215'i yabancı uyruklu olmak üzere 323 kişi yakaladı.

Bugüne kadar 102 farklı uyruktan 8 bin 292 kişi sınır dışı edildi.

 

Ankara ve İstanbul başta olmak zere birçok ilde IŞİD'e yönelik operasyonlar gerçekleştirilirken, Ankara'da geçtiğimiz hafta 24 IŞİD'li gözaltına alındı.

 

Yılbaşından bu yana 42 ilde gerçekleştirilen 125 operasyonda, 108'i Türk, 215'i yabancı uyruklu olmak üzere 323 IŞİD şüphelisi gözaltına alındı.

 

30 ilde 64 noktada Hudut kapıları, otogar ve havalimanlarında çatışma bölgelerine geçme arayışında olduğundan şüphelenilen binlerce şahıs kontrol edildi ve bunların önemli kısmının ülkeye girişi engellendi ya da geldikleri ülkeye gönderilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine teslim edildi.

 

Ayrıca bugüne kadar toplam 102 uyruktan 8 bin 292 kişinin sınır dışı edildiği öğrenildi.İlgili konular

IŞİD

5 IŞİD'linin Türkiye'deki malvarlıkları hakkında karar

8 ay önce

Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda Rus, Çeçen, Özbek, Tacik ve Dağıstanlı 5 IŞİD'linin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu....Devamını oku
silah ticareti

Mersin’de IŞİD’e milyonluk satış

9 ay önce

Mersin’de kurulmuş 3 inşaat şirketi üzerinden milyonlarca dolarlık İHA ekipmanı ile patlayıcı madde satıldığı belirtiliyor....Devamını oku