Gündem

Sınırdaki gelişmeleri takip eden gazetecinin akreditasyonu iptal edildi

3 yıl önce

Sınırdaki gelişmeleri takip eden gazetecinin akreditasyonu iptal edildi


 
Gazeteci Altan Sancar, sınırda akredite olmadan çalışamayacağı için bölgeden ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.
 
Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı devam ederken gazeteci Altan Sancar’ın sınırdaki gelişmeleri izlemek için aldığı akreditasyon kartı iptal edildi.
 
9 Ekim’de başlayan harekat bugün 8. gününde devam ediyor.
 
Birçok basın mensubu gibi Altan Sancar da operasyonu sınırdan takip eden gazetecilerdendi.
 
Sancar, operasyonun başlamasının hemen ardından 10 Ekim tarihinde sınırdaki gelişmeleri izleyebilmek için akredite oldu.
 
Ancak Sancar'ın Kamışlı’nın hemen karşısında bulunan Mardin Nusaybin’de haber takibi yaptıktan sonra akredite kartı elinden alındı.
 
Sancar’ın Independent Türkçe ile paylaştığı bilgiye göre, haber takibinin ardından Kızıltepe’de kaldığı otele polisler geldi.
 
İlk olarak şahsına gözaltı işlemi uygulanacağını düşünen Sancar’a polisler “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan talep geldiğini, akreditasyon kartının iptal edildiğini” aktardılar.
 
Kartına el koyulan Sancar, bölgede akredite olmadan çalışamayacağı için sınırdan ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.


İlgili konular

budo

BUDO seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi

1 yıl önce

Bursa ile İstanbul arasında Bursa Büyükşehir Belediyesince işletilen deniz otobüsünde yarın bazı seferlerin olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildiği belirtildi....Devamını oku
thy

THY VE Anadolujet'ten yeni sefer iptalleri açıklaması

1 yıl önce

THY İstanbul Havalimanı'ndan yarın planlanan kalkışlı ve varışlı toplam 163 seferini iptal ederken AnadoluJet ise Sabiha Gökçen'den yarınki 29 seferini iptal ettiğini açıkladı....Devamını oku