Gündem

Şırnak merkezli "rüşvet" operasyonu: 30 gözaltı

7 ay önce

rüşvet

Şırnak merkezli 4 ilde düzenlenen "rüşvet" operasyonunda, aralarında gümrük memurlarının da bulunduğu 30 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Şırnak'ta, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığınca Habur Sınır Kapısı'nda gümrük memurlarının rüşvet karşılığında kaçakçıların geçişinde kolaylık sağladığı iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Şırnak, Samsun, Şanlıurfa ve Osmaniye'de bazı adreslere eş zamanlı operasyon yapıldı.

 

Rüşvet karşılığında gümrük kaçağı sigara, ilaç, cep telefonu gibi emtia ürünler ile düzensiz göçmenlerin sınır kapısından geçişinde kaçakçılara kolaylık sağladıkları iddiasıyla aralarında gümrük memurlarının da bulunduğu 30 şüpheli yakalandı.

 

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 İlgili konular

erbakan

Erbakan: İktidarda, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını asacağız

4 ay önce

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, “İktidara geldiğimizde, Milli Görüş tarihinde olduğu gibi, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere bütün belediyelerin girişine asacağız” diye konuştu....Devamını oku
Cemal Süreya

8 Ocak gün özeti

7 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku