Gündem

SMA hastası yakınlarından Sağlık Bakanlığı önünde eylem

2 yıl önce

sağlık

Bir grup hasta yakını, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilacın ödeme kapsamına alınmasını istime gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı.


Saatlerinde, hasta yakınları ellerindeki pankartlarla Sağlık Bakanlığı önünde toplandı. Emniyet güçleri grubu sosyal mesafe kurallarını hatırlatmak suretiyle uyardı. Gruptakilerin talebi doğrultusunda 4 kişilik bir heyet Sağlık Bakanlığı'na alınarak yetkililerle görüştürüldü.

 

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, hasta yakınlarının eylemine destek verdi. Adıgüzel, Macaristan ve İsrail'deki tedavi merkezlerinin Türkiye'de de kurulabilmesi için devletin destek vermesi gerektiğini söyledi.

 İlgili konular

İlkay Varol DEMİRKÖSE

Bu sefer MHP'li başkan isyan etti: Bakanlıkta işe alım için para alınıyor

11 ay önce

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Zonguldak'ta Sağlık Bakanlığı'na yapılacak alımlarda para karşılığı müdahale edileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirtti....Devamını oku
elazığ

Elazığ Valiliği, kentteki eylem ve etkinlikleri 15 gün süreyle yasakladı

1 yıl önce

Elazığ Valiliği, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı cemaat evinde yaşamına son vermesinin ardından, kentteki eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu....Devamını oku