Gündem

Soma’da madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel, "Ticari Ataşe" olarak atandı

8 ay önce

Yusuf Yerkel

Soma'da madenciyi teklemeyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel, Frankfurt’a Ticari Ataşe olarak atandı.

Sözcü gazetesinden Ali Gülen'in haberine göre, Yerkel önümüzdeki hafta göreve başlayacak.

 

Soma’da madenciyi tekmeleyen, Yusuf Yerkel, 13 Mayıs 2014'teki Soma maden faciasından sonra dönemin Başbakanı Rece Erdoğan bölgeye gittiğinde protestocu Erdal Kocabıyık koruma araçlarından birine tekme atmıştı.

 

Bu hareket üzerine özel harekat polisleri Kocabıyık’ı yere yatırdı. O sırada arabasına binmek üzere olan Yerkel, yanına geldiği protestocuyu birkaç kez tekmelemişti.

 

Yerkel, olayın hemen ardından ayağı incindiği gerekçesiyle "iş göremez“ raporu almıştı.İlgili konular

hkp

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), zamları kazıkla protesto etti

6 ay önce

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), zamları ve hayat pahalılığını kazıkla protesto etti. HKP Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran, “Halkımız ucuz et, ucuz yağ, ucuz ekmek, ucuz bakliyat, ucuz şeker, benzin kuyruklarına mahkûm edilmiştir. Halkımızın tenceresinde aş değil, dert pişiyor!” diye konuştu....Devamını oku
mazot

Kamyoncu esnafı mazota gelen zamları kontak kapatarak protesto etti

8 ay önce

Ankara’da kamyoncu esnafı son günlerde mazota gelen zamları protesto etmek için Ankara-Eskişehir yolunda kontak kapatarak trafiği durdurdu....Devamını oku