Dünya

İspanya’dan korkutan corona virüsü sonucu: Maalesef 1000 kişiye çıktı

2 yıl önce

İspanya’dan korkutan corona virüsü sonucu: Maalesef 1000 kişiye çıktı


Corona virüsü salgınının en çok etkilediği ülkelerden biri olan İspanya'dan korkutucu bir açıklama geldi... İspanyol yetkililer corona virüsüne bağlı ölüm sayısının son 24 saatte 767'den 1002'ye çıktığını duyurdu.
 
Corona virüsünün (Covid-19) en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan Çin, İtalya ve İran’ın arasına maalesef İspanya da katıldı…
 
İspanyol yetkililer, İspanya’da corona virüsü vakalarının sayısının 17.147’den 19.980’e çıktığını duyurdu. Bu rakamlarla birlikte İspanya, corona virüsünün en çok etkilediği ülkelerde İran’ı geçti. İran’da 19.644 corona virüsü vakası görüldüğü bugün açıklanırken, İspanya, Çin ve İtalya’nın ardından en çok corona virüsü vakasının görüldüğü ülke oldu.
 
 
Açıklamayı İspanya Acil Durum Başkanı Fernando Simon yaptı. Simon cuma günkü veriler ışığında ölü sayısının da 767’den 1002’ye çıktığını söyledi.
 
İspanya’nın bu açıklamasından çok kısa bir süre önce ise İran Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaparak corona virüsü ile ilgili güncel bilgileri paylaştı… İran Sağlık Bakanlığı’ndan bir resmi yetkilinin yaptığı açıklamaya göre İran’daki corona virüsü salgını kaynaklı ölüm sayısı 149 artarak toplamda 1,433’e yükseldi. Teyit edilen corona virüsü vaka sayısı ise 1,237 artışla 19,644 oldu.
 
ÖLÜMLERİN ÇOĞU MADRİD’DE
 
Bu rakamlarla birlikte 80.967 vakanın ve 3248 ölümün gerçekleştiği Çin ve 41035 vaka ve 3405 ölümün gerçekleştiği İtalya’nın ardından İspanya, vaka sayısıyla salgının en çok etkilediği üçüncü ülke konumuna geldi. İspanya, 1433 ölümün yaşandığı İran’ın arkasında yer alıyor.
 
İspanya’daki ölümlerin 3’te 1’indne fazlasının Madrid’de yaşandığı belirtildi. Cuma günü İspanyol ordusunun şehir içindeki evlere girerek dezenfekte çalışmalarına yardım etmesi bekleniyor.
 
Başkent Madrid’deki Doktorlar Birliği Başkanı Angela Hernandez, “Madrid’deki hastanelerde durum çok kritik. Sağlık sistemi alarm veriyor” dedi.


İlgili konular

Omicron

Türkiye, Fransa, Yunanistan, Danimarka’da yeni rekorlar

7 ay önce

2019 yılının son günlerinde Çin'de ortaya çıktıktan sonra küresel bir salgın halini alan ve Dünya genelinde 283 milyondan fazla insana bulaşan corona virüsü, Omicron varyantıyla birlikte yayılmayı sürdürüyor....Devamını oku
Ekim özet

7 Ekim gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku