Gündem

YÖK Başkanı’ndan uzaktan öğretim açıklaması

2 yıl önce

YÖK Başkanı’ndan uzaktan öğretim açıklaması


Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Türkiye'de corona virüsü nedeniyle ara verilen üniversitelerde eğitimlere dijital imkânlar ve uzaktan öğretim ile 23 Mart tarihinden itibaren başlanacağını duyurdu.
 
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yükseköğretime 23 Mart Pazartesi günü dijital imkânlar ve uzaktan öğretim ile devam edileceğini ifade etti.
 
Öğrencilerden geçici bir süre evde, ailelerinin yanında derslere odaklanmasını isteyen Prof. Dr. Saraç, “Geleceğimizin teminatı olan sizlerin ve kıymetli ailelerinizin telaşa kapılmamalarını ve ilgili bütün devlet yetkililerimizin tavsiyelerine uymalarınızı öneriyoruz. Hepinizin mümkün olduğunca evde kalarak bu süreci toplu ortamlardan uzak, sağlıklı bir şekilde geçirmenizi özellikle tavsiye ediyoruz” dedi.
 
‘BU VİRÜSÜ BAHAR AYLARINDA YENECEĞİZ’
 
Prof. Dr. Saraç, öğrencilere önerilerde de bulanarak şu şekilde:
 
* Bu müddet içinde evinizde Yahya Kemal’i, Kemal Tahir’i, Tolstoy’u, Mehmet Akif’i veya sohbetiyle kendinizi mutlu hissettiğiniz herhangi bir romancıyı, şairi misafir etmenizi, onların kitapları ile içinde bulunduğunuz odanızı, evinizi sınırsız genişliğe çevirmenizi de ihmal etmeyin.
 
* Bu salgın hastalığı ülkece en az zararla, devlet- millet bütünlüğü ve dayanışma içerisinde başarı ile atlatacağımıza olan inancımız tam. Kışın çıkan bu virüsü bahar aylarında inşallah hep birlikte yeneceğiz. Bahar ayları bir muştudur, tabiatın yeniden canlanmasıdır, kendisini yenilemesidir.
 
* Bu topraklar geçmişte de pek çok devirde ne sıkıntılar, işgaller, yangınlar, depremler, zorluklar gördü ama her zaman eskisinden daha güçlü bir şekilde bu millet başını göklere doğru uzattı. Bu sefer de inşallah böyle olacak. Bu milletin istikbali sizsiniz. Sizler bu ülkenin alternatifi olmayan değerlerisiniz. Bunu biliyoruz ve sizler için çalışıyoruz.
 
* Bu hususta bütün üniversitelerimizin değerli rektörlerinin de aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. 


İlgili konular

boji

Boji'ye kumpas kuran şahıs hakkında, savcılığa suç duyurusu yapıldı

8 ay önce

İstanbul'da tramvaya pislediği iddia edilen ama yapılan incelemeler sonucunda kumpas kurulduğu anlaşılan Boji'yle ilgili yeni bir gelişme oldu. Boji'ye kumpas kuran şahıs hakkında savcılığa suç duyurusu yapıldı....Devamını oku
saraç

YÖK Başkanı: Akademisyenlerin ihraç düzenlemesi ile övündü

2 yıl önce

YÖK Başkanı Yekta Saraç, akademisyenlerin ihraç edilmesi ve haklarında disiplin soruşturması açılmasını kolaylaştıran düzenlemeyi “sistemin gittikçe daha sağlam bir zemine oturduğunun göstergesi” diye savundu....Devamını oku