Politika

Sosyal mesafe adam kayırıyor; protokole var, vatandaşa yok

1 hafta önce

sosyal

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şırnak AKP İl Kongresinde yüzlerce vatandaş sosyal mesafe kuralına uymadan dinledi. Protokol üyelerin ayrılan barikatın arkasında sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. AKP Şırnak kongresinde sosyal mesafenin olmadığı kalabalığa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuşma yaptı.


Sağlık Bakanı hemen her gün “Salgını, maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak yenebiliriz” uyarısı yaparken, koronavirüs tedbirleri gerekçe gösterilerek milli bayramlar, baro seçimleri gibi bir çok etkinliğin yasaklandığı şu günlerde, AKP’li Cumhurbaşkanı Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak AKP İl Kongresinde yaptığı konuşmayı ekranlardan izleyenler ortaya çıkan tabloya tepki gösterdi.

 

Soylu’yla birlikte, Erdoğan'ın konuşma yapacağı alanın önünde konulan sandalyelerde protocol üyeleri sosyal mesafe kurallarına uyarak konuşmayı dinledi. Ancak protokolün hemen ardında yüzlerce insan adeta sosyal medya kurallarını hiçe saydı.

 İlgili konular

akp erdo

Erdoğan: Aliyev kardeşimle telefonda görüştüm

2 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kayseri İl Kongresi'nde açıklamalarda bulunuyor....Devamını oku
pazar

Sosyal mesafesiz maske!

2 hafta önce

İzmirliler ihtiyaçlarını karşılamak için pazarların yolunu tuttu. Vatandaşların maske kuralına uyduğu görülürken, sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı gözlendi. Vatandaşlar ucuz olduğu için pazarı tercih etti. İzmirliler sosyal mesafenin güç olduğunu bildiklerini ancak pazara gelmeden yapadıklarını belirtti....Devamını oku