Politika

Soylu’nun ağır hakaret ettiği Barış Atay’a Kadıköy’de saldırı

2 yıl önce

atay

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘tecavüzcü’ diye ağır hakarette bulunduğu Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili ve oyuncu Barış Atay, İstanbul Kadıköy’de bir grubun fiili saldırısına uğradı.

Kadıköy’de arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekândan çıkan Atay’a 5 kişilik bir grup ‘vatan haini’ diyerek saldırdı. Yerde tekmelenen Barış Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

SOYLU’DAN AĞIR HAKARET

 

TİP Milletvekili Barış Atay, İpek Er’e tecavüz ederek ölümüne neden olan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın serbest bırakılması nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirdi. Soylu da Barış Atay’a hakaret ederek karşılık verdi.

 

TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirdi.

 

Atay, “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” dedi. Soylu ise, Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da Senden tam tecavüzcü olur” diyerek cevap verdi.

 

Şırnak’ta İpek Er’e cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan’a ait olduğu iddia edilen telefon mesajları ile ilgili Milletvekili Barış Atay paylaşımda bulundu.

 

Atay, söz konusu mesajlaşmaları alıntılayarak Soylu’yu etiketleyerek “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız.” İfadelerini kullandı.

 

Bakan Soylu ise, Atay’ın sözlerine, “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP’den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden “tecavüzcü kollayıcı” olmaz da Senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma.” ifadelerini kullandı.

 İlgili konular

soylu

Soylu'dan 8 Mart'ta 'kadına şiddetle mücadele' mesajı

1 yıl önce

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'kadına şiddetle mücadeleye' vurgu yaptı. Soylu, "Kadına yönelik şiddeti tamamen önleyebilmek için bir yandan kendi manevi değerlerimizden, özümüzden güç alıyor, bir yandan da modern kolluk prensiplerini uyguluyor ve daha ileriye taşımaya çalışıyoruz. Verdiğimiz mücadelenin başarı getireceğine inanıyoruz" dedi....Devamını oku
bülbül

HDP’li Bülbül: Soylu, AKP’nin paralel yapısıdır

1 yıl önce

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Bütçe görüşmelerinde partilerini hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için, “AKP’nin paralel yapısıdır” dedi....Devamını oku