Dünya

Stoltenberg, Çin'den Rusya'nın işgalini kınamasını istedi

1 yıl önce

çin

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Çin'den Rusya’yı kınamasını ve Ukrayna’nın işgaline destek olmamasını talep etti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna saldırısının 20'inci gününde yaptığı açıklamada, "NATO toprağının her karışını koruyacağız" diye konuştu.

 

Stoltenberg, konuşmasında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

"NATO'nun temel sorumluluğu tüm müttefiklerini korumaktır. Ukrayna işgali sonrasında Avrupa'daki güçlerimizi artırdık. Bir müttefiğimize yapılacak saldırıya tüm müttefiklerimiz tarafından cevap verilecek. Böyle bir durum yaşandığında da kontrolden çıkıp tehlikeli durumlara ulaşmaması için hava sahalarını ve sınır bölgelerini çok yakından takip ediyoruz. Çin de Rusya'nın vahşi işgalini kınamalı" 

 İlgili konular

nato

Stoltenberg: NATO, Ukrayna'ya daha fazla destek verecek

11 ay önce

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel'de yapılan toplantının ardından yaptığı açıklamada, "NATO liderleri Ukrayna'ya daha fazla destek konusunda anlaştı" dedi....Devamını oku
nato

Stoltenberg: Rusya'nın samimiyetine dair sahada işaret yok

1 yıl önce

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna ile müzakerelerde samimi olduğuna dair sahada bir işaret görmediklerini ifade etti....Devamını oku