Politika

Süleyman Soylu: AYM üyesinin tweet atması sakil bir davranıştır

1 yıl önce

soylu

Özel bir televizyona konuk olan Soylu, AYM ile arasında nerdeyse karşılıklı söz düellosuna sahne olan açıklamara bir yenisini daha ekledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce hedef aldığı Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) ilişkin açıklamalarda bulunurken, "Anayasa Mahkemesi ile kişisel bir sorunumuz olamaz. Bir AYM üyesinin bisikletini gösterip, Anayasa'nın 130. maddesini ortaya koyup, sadece PR üzerinden tweet atması son derece sakil bir davranıştır. Ben görünce, bir reaksiyon ortaya koymuşum, eleştirme hakkı her zaman var. AYM içerisinde bulunan arkadaşlar, üyeler karşı oy yazmıyorlar mı? Öyle bir hava oluşturuluyor ki, biz buna müdahale etmişiz de, bir şey söylemişiz de, bu da Anayasa'sa aykırı gelmiş" dedi.

 

Öyle görünüyor ki, sen mi yoksa ben mi daha çok haklıyım atışmasına dönen açıklamalar durulacak gibi değil. Bakalım Bakan Soylunun bu beyanlarından sonra AYM cephesinden ne gibi cevap gelecek. Gelişmeleri bekleyip göreceğiz.

 İlgili konular

soylu

Polis anketinden Soylu'ya şok: Bu yanlıştan dönülsün

1 ay önce

Emniyet Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, sosyal medya hesabından, "Yeni çıkartılan polis atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin sonuçları polislerimize ve teşkilatımıza fayda sağlar mı?" diye sordu....Devamını oku
soylu

Soylu’dan Furkan Vakfı açıklaması: Orantısız güç; soruşturma başlatıldı

2 ay önce

İslamcı Furkan Vakfı üyelerine yönelik polis müdahalesi sırasında orantısız güç kullanıldığını kabul eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, soruşturma başlatıldığını duyurdu....Devamını oku