Dünya

Suriye Gözlemevi: Türkiye, Trablus'a Türk vatandaşlığı karşılığında paralı asker gönderdi!

2 yıl önce

Suriye Gözlemevi: Türkiye, Trablus'a Türk vatandaşlığı karşılığında paralı asker gönderdi!


Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Ramy Abdel Rahman, Türkiye'nin Libya'ya aylık 2500 dolar maaş karşılığı Sultan Murat bölüğü, Mutasım vilayet güçleri ve Süleyman şah askerlerinden olmak üzere 1600 Suriyeli paralı asker gönderdiğini söyledi.
 
Ayrıca askerlerle yapılan anlaşma sonucunda 3 ile 6 ay savaşmaları halinde askerlere Türk vatandaşlığı vaadinde bulunulduğunu da sözlerine ekledi.
 
Abdel Rahman'ın Afrika Haber Portalı'na yapmış olduğu açıklamaya göre 300 savaşçının Trablus'a ulaştığını ve askere alma işlemlerinin Afrin'de uzman kişilerce yapıldığını, asker seçimi esnasında da eğitme ve vatandaşlık verme süreci gözetilerek Türkmen asıllı olanlara öncelik verildiğini söyledi.
 

 İlgili konular

Beşar Esad  Birleşik Arap Emirlikleri

Beşar Esad 11 yıl sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nde

8 ay önce

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın, Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) ziyaret ederek Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri El Maktum ile görüştüğü belirtildi....Devamını oku
esad

Suriye'den Rusya’ya destek mesajı

9 ay önce

Rusya'nın Donetsk ve Luhansk bölgelerini tanımasına Türkiye dahil tüm dünyadan tepkiler yükselirken, bazı ülkeler Rusya'ya destek açıklamasında bulundu....Devamını oku