Dünya

Suriye'nin kuzeyinde yüzlerce IŞİD üyesi SDK tarafından serbest bırakıldı

1 hafta önce

sdk

Suriye'nin kuzeyinde bazı bölgelerin kontrolünü elinde tutan ABD destekli Suriye Demokratik Konseyi (SDK), af kapsamında yüzlerce IŞİD üyesini serbest bıraktğını ilan etti.

SDK isimli grubun başkanı Amina Omar, serbest bırakılanların 'ellerine kan bulaşmamış' ya da 'IŞİD'e katıldıklarından ötürü pişmanlık duyan kişiler' olduğunu beyan etti.

 

Euronews'in haberine göre; SDK yönetimi, perşembe günü 631 mahkumun serbest bırakıldığını ve halen tutuklu bulunan 253 kişinin cezalarının ise yarıya çekileceğini açıkladı.

 

Ayrıca SDK, af ve tahliyelerin Suriye'nin kuzeydoğu ve doğu bölgelerindeki aşiret liderlerinin görüşleri istikametinde alındığını bildirdi.

 

Çatı yapısını YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri isimli silahlı oluşumun siyasi kanadı olarak faaliyet gösteren SDK'nin kontrolünde 20'den fazla hapishane mevcut.

 

Bu cezaevlerinde 10 binden fazla IŞİD militanı mahpus olarak kalıyor.İlgili konular

ışid

İntikam yemini etmişti! Yine tutuklandı

1 hafta önce

Barış Coşkun, IŞİD'in sözde Türkiye emiri Mahmut Özden’le bağlantısının olduğu ve “Özden’in fedaisi” olduğu biliniyor. Coşkun Adana’da bir kez daha tutuklandı. Barış Coşkun’un daha önce de intikam yemini ettiği ve tutuklandığı ortaya çıktı....Devamını oku
işid

IŞİD operasyonu kapsamında 13 kişi gözaltına alındı

3 hafta önce

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ adına Suriye ve Irak’taki çatışma bölgelerinde faaliyette bulunan kişiler hakkında çalışma başlattı. Ekipler, yasa dışı yollarla ülkeye giriş yapan çok sayıda yabancı uyruklu şüphelinin, eylem arayışı içerisinde olduğu istihbaratı üzerine harekete geçti....Devamını oku