Gündem

Suudi Arabistan’dan Türkiye'ye gidenlere 3 yıl yasak

1 ay önce

Suudi Arabistan

Suudi Arabistan kamu haber ajansı SPA, ülkede Kovid-19'un yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı ülkelere seyahat yasağı getirildiğini duyurdu.

İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu ülkelere seyahat edenlere üç yıl seyahat yasağı getirileceği belirtildi.

 

Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, krallık yönetiminin içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede yer alan ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu.

 

Bir İçişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırılan haberde, kararın ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla alındığı aktarıldı.

 

NTV'nin aktardığına göre seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri ise Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

 

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten yetkili, "Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler" diye konuştu.

 

Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

 

Suudi Arabistan’da pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde koronavirüs vakası kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetti.İlgili konular

Altındağ

Altındağ'daki Suriyeli mültecilerin evleri yıkılıyor

20 saat önce

Ankara'nın Altındağ'ın ilçesinde, Emirhan Yalçın adlı vatandaşın Suriyeli mülteciler tarafından öldürülmesinin ardından mültecilere yönelik saldırılar gerçekleşmişti....Devamını oku
terörist

Turuncu kategorideki terörist etkisiz hale getirildi

5 gün önce

Eren-13 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Bingöl Operasyonu kapsamında 3 terörist etkisiz hale getiridi....Devamını oku