Politika

Taksicileri ziyaret eden Sarıgül, İmamoğlu'nu eleştirdi

2 hafta önce

sarıgül

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül'ü, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaretinde, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ile taksiciler karşıladı.

 

Taksicilerle kahvaltı eden Sarıgül, taksicilerin sorunlarını dinledi ve ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

"Şoför Hakkı Babaetti:'nın oğlu olarak taksici kardeşlerimi ziyaret için buradayım. Bu siyasi bir program değil. Asla oy için burada bulunmuyorum. Ben sadece vefam gereği buradayım. Son dönemde bazı sorunlar yaşayan taksici kardeşlerime destek vermek için buradayım. Benim babam da sarı taksileri kullandı. Minibüsleri kullandı. Ben de eğitimimi sarı taksilerle yaptım. Bu taksiler olmasa ben burada olamazdım. Sarı taksilerdeki paranın ne kadar değerli olduğunu ve buradaki emeğin son damlasına kadar helal olduğunu çok iyi biliyorum.

 

Taksicilerin arasındaki sorunu en ilk acil eylem planlarımız arasına aldım. Taksiciler emekçi ve onurlu insanlardır. Yüce Allah çoluğunuzun çocuğunuzun ekmeğine göz koyan insanlardan sizi korusun.

 

Dedesinden kalan plakalarını onurlarıyla yaşatmaya çalışan namuslu taksici kardeşlerimiz var. Plaka alın teridir, emektir. Burada bir ranta izin vermemek gerekir. Taksici esnafımızın kursağında haram para yoktur. Taksici esnafımızı mutlaka desteklememiz ve sahiplenmemiz gerekir."

 

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ise İBB'nin son dönemde taksici esnafına sıkıntılar yaşattığını ve taksicileri itibarsızlaştırdığını iddia ederek, şunları dile getirdi:

 

"Türkiye'nin en önemli şehrini yöneten kişi, namusuyla çalışan şu taksici kardeşlerime mafya, bağımlı diyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Kimse emeğimize ve plakamıza çökemez. Alın teriyle ailelerine para götüren taksici esnafımıza yapılan bu çirkin iddiaları şiddetle reddediyoruz. Sayın Sarıgül'e de bizlere verdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz."

 İlgili konular

incir

Sarıgül Aydın'da konuştu: Türkiye'nin en büyük petrolü incirdir

5 gün önce

Aydın'da partisinin il binasını ziyaretinde konuşan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Türkiye'nin en büyük petrolü incirdir" dedi....Devamını oku
zam

Sarıgül’den zam açıklaması: İpin ucunu kaçırdılar

1 ay önce

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, sanayide kullanılan doğal gaza yapılan yüzde 48'lik fiyat artışına tepki göstererek, " İpin ucunu kaçırdılar" ifadesini kullandı....Devamını oku