Dünya

Taliban: Yeni hükümet 11 Eylül'de yemin edecek; Türkiye de davetli

1 hafta önce

Taliban

Taliban kaynağı, yeni hükümetin yemin töreninin 11 Eylül'de, yani El Kaide'nin ABD'de 2001 yılında yaptığı koordineli saldırılarla yaklaşık 3 bin kişiyi öldürdüğü tarihin 20. yıl dönümünde yapılacağını bildirdi.

Rusya devleti tarafından fonlanan İngilizce haber ajansı Sputnik'e konuşan Taliban kaynağı, törene şu ana kadar Rusya, Çin, Katar, Pakistan ve İran'ın davet edildiğini ifade etti.

 

Kaynak, Afganistan'ın yeni Başbakan Yardımcısı Molla Abdülgani Baradar'ın bazı delegasyonları kişisel olarak davet etmek için Katar'a gittiğini ifade etti.

 

Taliban'ın yeni kuracağı 'geçiş hükümeti'nde eski Taliban rejiminde görev alan ve ABD ile BM'nin küresel terör listesinde bulunan isimler yer alıyor.

 

11 Eylül saldırıları, ABD'nin Afganistan'a girme kararı almasının ana nedeniydi.İlgili konular

Erdoğan

Erdoğan'ın da katılacağı BM Zirvesi'nin detayları belli oldu

17 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Görüşmeleri'nde Afganistan, yeni tip koronavirüs salgını ve iklim değişikliği konuları öne çıkacak....Devamını oku
taliban

Taliban Afganistan'da düzenli ordu kuracak!

3 gün önce

Taliban hükümetinin Genelkurmay Başkanı Fasihuddin, yakın zamanda Afganistan’da düzenli ordu kuracaklarını açıkladı....Devamını oku