Ekonomi

Tane ile satılan eriğin kilosu 1000 lira!

1 hafta önce

erik

Bahar meyvesi erik rekor fiyatla kış mevsiminde manav tezgâhlarında yerini aldı. 3 tanesi 60 liraya, kilosu ise bin liraya satılan yeşil erik fiyat rekortmeni oldu.

Amasya'nın Suluova ilçesinde yeşil eriğin fiyatını öğrenen bir vatandaş, "Kuyumcu dükkanına mı geldim yoksa manava mı?" diye şaşkın şaşkın konuştu.

 

Küçük yaşlardan beri ilçede pazarcılık işi yapan manav Mustafa Karatağ ise, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

"Malum kız mevsimi, Koronavirüs salgını ve üretimin az olması nedeniyle erik artık kilo ile değil tane ile satılıyor. Müşteriler fiyatını söylediğimizde çok şaşırıyor. Aşeren hamile eşinin isteğini yerine getirmek isteyen eşler işletmemize gelip istedikleri ürünü bulunca mutlu oluyorlar"

 

 İlgili konular

siyanür

Tokat ve Amasya'da sinayürle altın aranmasına çevre sakinleri tepkili

2 ay önce

Kelkit Havzası, Boğalı ve Sakarat yaylaları Tokat ve Amasya illerinin, Erbaa ve Taşova ilçelerinin ve çevresindeki onlarca köyü kapsayan alanlarda siyanürle altın arama izni verilirken, Yeşil Erbaa Çevre Platformu’nda bir araya gelen bölge halkı, siyanür ile altın çıkarılmasıyla Kelkit Havzası, Boğalı ve Sakarat yaylalarının ölüm fermanının verildiğine, bölgede çevresel bir felaketin yaşanacağına dikkat çekti....Devamını oku
erik

Erik üreticisi fiyatlardan memnun

8 ay önce

Mersin’in Mut ilçesinde ilk çıktığında kilosu 250 TL’den alıcı bulan turfanda erik 2 ila 8 lira arasındaki fiyatıyla üreticisinin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor....Devamını oku