Politika

Tantan'dan MHP'ye: Milliyetçilik şuurundan yoksunlara cevap vermeye değmez

1 yıl önce

tantan

Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan'dan, kendisine ağır ifadelerle yüklenen MHP'li İzzet Ulvi Yönter'i işaret ederek, "Milliyetçilik şuurundan yoksun olanlara cevap vermeye değmez." diye karşılık verdi.

Yaptığı açıklamada MHP'ye eleştiriler yönelten Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan, "Yani siz insanlardan oy aldınız, insanları, milleti tehdit edemezsiniz. Size öyle bir yetki verilmedi. Çıkın, geçmişten bugüne kadar ki, söylemler ve davranışlarınıza geri dönün. Neden geçmişte farklı konuşuyordunuz, şimdi niçin faklı konuşan bir yapı içerisinde olduğunuzu millete anlatmanız gerekiyor. Milliyetçi kimliği kullanarak, milliyetçi kimliğin içini boşaltamazsınız, böyle bir yetkiniz yok. Milliyetçi kimlik sadece bir partiye ait bir kimlik değil" şeklinde konuştu.

 

Habertürk televizyonu spikerlerinden gazeteci Ebru Baki'yi hedef göstermesiyle ünlenen MHP'li İzzet Ulvi Yönter, bu kez Tantan'ı hedef aldı. Yönter, Tantan'ın yaptığı açıklamalara, kişisel Twitter hesabından, "Tantan, tantana yapmış! Genel Başkanımızın milleti tehdit ettiğini ispat etmezse haysiyetsizdir! Tantan kim oluyor da Genel Başkanımız'dan hesap sormaya kalkıyor? Milliyetçiliği ağzına alan adama bakın hele, ne fikri var ne de kirli ifadelerini teyit edecek itibarlı bir mazisi..." şeklinde sert sözler kullandı.

 

Tantan, sosyal medya hesabından Yönter'i etiketleyerek, "Milliyetçilik şuurundan yoksun olanlara cevap vermeye değmez. Arşivlere girildiğinde arşivler yalan söylemez" diye cevap verdi.

 İlgili konular

MHP'li Yalçın

MHP'li Yalçın'dan seçim değerlendirmesi: Oylarımız artacak

3 ay önce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ittifakların önünü kapatan seçim kanunu teklifini, "MHP zararlı çıkmaz efendim. Biz 2018'in oylarına bakıp düşünmüyoruz. Öngörümüz oylarımızın artacağı yönünde" sözleriyle değerlendirdi....Devamını oku
Geçinemiyorum

Halkın yüzde 87'si "Geçinemiyorum" dedi

3 ay önce

Türkiye Raporu’nun Mart 2022 anketi Türkiye genelinde 1500 kişiyle yapıldı....Devamını oku