Son Dakika

Tarkan bu kez Gediz Deltası için harekete geçti

2 yıl önce

Tarkan bu kez Gediz Deltası için harekete geçti


Doğaya duyarlılığıyla bilinen Tarkan, İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için destek çağrısında bulundu.
 
Gediz Deltası'nın doğanın bize emaneti olduğunu söyleyen Tarkan, "Yetkililerin bu olağanüstü doğa alanının korunması için üzerine düşen görevi yerine getirmelerini, Gediz’in bir dünya doğa mirası olması için gerekeni yapmalarını temenni ediyorum" dedi.
 
Seslendirdiği video ile Gediz Deltası'nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için Doğa Derneği'nin yürüttüğü kampanyaya destek olan Tarkan, daha önce Burdur Gölü ve Hasankeyf gibi önemli doğal ve kültürel alanların korunması için yapılan çalışmalarda büyük rol üstlenmişti.
 
Gediz Deltası, İzmir gibi nüfusu dört milyonu aşan bir metropolün içinde yer alan eşine az rastlanır bir sulak alan. Flamingoların tüm dünya nüfusunun neredeyse yüzde onuna ev sahipliği yapan delta, yüzlerce kuş ve canlı türünün yaşam alanı olma özelliği taşıyor.
 
Dünya ölçeğinde Önemli Doğa Alanı ve Önemli Kuş Alanı olan delta, nesli tehlike altında olan tepeli pelikan, Akdeniz foku ve Caretta caretta deniz kaplumbağasının birlikte yaşadığı nadir alanlardan biri. Alanında uzman bilim insanları tarafından hazırlanan bilimsel rapor, Gediz Deltası'nın dört UNESCO Dünya Doğa Mirası kriterinin dördünü birden sağladığını ortaya koyuyor.


İlgili konular

tarkan

Tarkan yine tepkisini ortaya koydu: Tüm kalbimle hekimlerin yanındayım

2 ay önce

Sanatçı Tarkan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimlere yönelik “Gidiyorlarsa gitsinler” sözlerine tepki göstererek ''Hekimler bu ülkenin başının tacıdır. Değerleri bilinmelidir" diye destek açıklaması yaptı....Devamını oku
Bahçeli

Bahçeli'den 'Geççek' yorumu: Tarkan'ın "Kıl oldum abi" şarkısını dinleyin

3 ay önce

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu....Devamını oku