Gündem

Taşucu Limanı özelleştiriliyor

1 ay önce

lıman

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Taşucu Limanı'nın 40 yıl süreyle 'işletme hakkının verilmesi' yöntemiyle, liman geri sahasında bulunan taşınmazın da 'satış' yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmesi için ilana çıktı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), söz konusu taşınmaz satışına ilişkin ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Buna göre, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait, Mersin'de bulunan Taşucu Limanı 40 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle, liman geri sahasında bulunan taşınmaz da 'satış' yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilecek.

 

İhalede geçici teminat bedeli 20 milyon lira, ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanı bedeli ise 20 bin lira olarak belirlendi. İhale için istekliler 8 Eylül saat 17.00'ye kadar teklif verilebilecekler.

 

İhale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle 'pazarlık usulü'yle gerçekleştirilecek. İhaleye gerçek ve tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.

 

İhaleye katılım için İhale Şartnamesi ile Tanıtım Dokümanı'nın satın alınması ve ÖİB'nin internet sitesinden temin edilecek Gizlilik Taahhütnamesi'nin imzalanması gerekiyor.İlgili konular

deprem

Mersin'de korkutan deprem

3 hafta önce

Mersin'in Anamur ilçesi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi....Devamını oku
mersin

"Siftah yapamadan dükkan kapatıyorum” diyen esnaf intihar etti!

1 ay önce

Mersin’in Mut ilçesinde yaklaşık 10 yıldır kiraladığı küçük bir dükkanında kokoreççilik yapan 48 yaşındaki Murat Gümüş, intihar ederek hayatına son verdi....Devamını oku