Gündem

TBMM Başkanı Şentop: AB yeterli sayıda göçmeni kabul etmelidir

1 ay önce

şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak için gittiği İspanya'da, İspanyol Haber Ajansı EFE'ye demeç verdi. AB'nin göçmen politikasını eleştiren Şentop, "Türkiye daha fazla göçmen alamaz. Herkes payına düşen sorumluluğu almalı" diye konuştu.

TRT Haber'de paylaşılan habere göre, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, verdiği demeçte Avrupa Birliği'nin (AB) göçmen politikasını "sorumsuzca, akıl ve hukuk dışı" şeklinde özetledi.

 

AB'nin verdiği sözleri tutmadığını ve sadece finansman yardımı ile göçmen sorununu çözemeyeceğini ifade eden Şentop, "AB bir entegrasyon programı ile yeterli sayıda göçmeni kabul etmelidir" ifadesini kullandı.

 

Türkiye-İspanya ilişkilerine de değinen Şentop, "Türkiye'nin AB'ye giriş sürecinde İspanya'nın Türkiye'ye karşı ön yargısı olan ülkelere karşı desteği çok önemli" vurgusunu yaptı.

 

Şentop ayrıca, Türk savunma sanayinin geliştirdiği insansız hava araçlarının İspanya'daki düzensiz göçün kontrolüne yardımcı olabileceğine de işaret etti.İlgili konular

sassoli

AB Parlamentosu Başkanı'ndan '10 büyükelçi' mesajı

3 saat önce

Osman Kavala bildirisinin ardından dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 büyükelçinin 'istenmeyen kişi' ilan edileceğini duyurmasının ardından Avrupa'dan tepki geldi....Devamını oku
eylül  özet

30 Eylül gün özeti

3 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku