Gündem

TBMM Başkanı Şentop Soylu'dan belgeleri istedi

2 hafta önce

şentop

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, TRT Haber’deki yayında, “Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi var” iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazı gönderdiği belirtildi. Yazıda, "Hukuki sürecin başlatılabilmesi için "tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilmesi" istendi.

Habertürk TV, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'un "Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi var” iddiasıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazı gönderdiğini aktardı. Canlı yayında aktarılana göre, bu yazıda şu ifadeler yer aldı:

 

"Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması ve vekillerin de zan altında kalmaması gerek.

 

Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilsin."

 

Ne olmuştu?


İçişleri Bakanı Soylu, Sedat Peker'in kendisine yönelik iddiaları sonrası katıldığı TRT yayınında, "Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş" açıklamasını yapmıştı.

 

Muhalefet cephesinden Soylu'nun bahsettiği siyasetçinin kim olduğuna ilişkin sorular gelirken, Soylu, katıldığı bir başka yayında da konuya açıklık getirmemişti.İlgili konular

peker

Sedat Peker, Demirören’i hedef aldı: Tüm mallarını kaybedeceksin!

1 hafta önce

Suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medyada yayınladığı video ve paylaşımlarla yeni iddialar ortaya atmaya devam ediyor. Peker, bugün yaptığı Twitter paylaşımlarıyla Yıldırım Demirören hakkında iddialarda bulundu....Devamını oku
chp

CHP'den yeni pankartlı soru

2 hafta önce

CHP il ve ilçe binalarına "Mafyadan aylık 10 Bin $ alan siyasetçi kim?" pankartı asıyor....Devamını oku