Gündem

TBMM’nin bayram öncesi ‘köprü affı’ ve 'bedelli' mesaisi

3 yıl önce

TBMM’nin bayram öncesi ‘köprü affı’ ve 'bedelli' mesaisi


Ramazan Bayramı öncesinde TBMM Genel Kurulu, 'köprü cezalarının affı' ve 'yeni askerlik sistemi' ile ilgili düzenlemeler için mesai yapacak.
 
 
Pazartesi günü Genel Kurul'da, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki hatalı geçişlere af getiren, hurda teşvikini artıran ve maden işletmecileri için destek düzenlemesi de getiren ekonomik paketle ilgili kanun teklifinin görüşülmesi planlanıyor.
 
Genel Kurul'da, ekonomik paketin ardından 1111 Sayılı Askeri Kanunu’nda değişiklik öngören yasal düzenleme görüşülecek. Bedelli askerliği sürekli hale getiren, askerlik süresini de 6 ay olarak düzenleyen yasa teklifinin Ramazan Bayramı öncesi Genel Kurul'dan geçirilmesi planlanıyor. İki yasal düzenleme ile ilgili görüşmelerin hafta içerisinde tamamlanmaması halinde, Genel Kurul alınan karar gereği 1 Haziran Cumartesi günü de çalışacak.


 


İlgili konular

köprü

Ünlü ekonomist: KKM’ye her ay bir 1915 Çanakkale Köprü parası ödenecek

8 ay önce

Prof. Dr. Kamil Yılmaz: "Her ay devlet kasasından bir 18 Mart Köprüsü’nü yapacak kaynak KKM mevduat sahiplerine aktarılacaktır. Bu küçük hesap KKM’nin yükünün hükümetin umduğundan çok daha yüksek olabileceğini göstermekte" diye konuştu....Devamını oku
tbmm

Aden Körfezi tezkeresi, TBMM'de kabul edilerek  1 yıl daha uzatıldı

9 ay önce

TSK'nin deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve komşu bölgelerde görev süresinin 1 yıl daha uzatılması hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edildi....Devamını oku