Gündem

TBMM’ye hadisli eleman ilanı!

2 yıl önce

ilan

TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) sözleşmeli şoför alımı ilanına “İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır” hadisiyle çıktı.

Alınacak 5 şoför için en az 3 yıl makam şoförlüğü yapmış olma ve lise mezunu olma şartı da aranıyor.

 

5 şoför alımı için, TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu ilan verdi. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlanda önce Kurumun “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesini ve “İnsanların en hayırlısı insanlara en fazla faydası dokunandır” inancını kendisine rehber edindiği bildirildi. Daha sonra alınacak personele ilişkin şartlar sıralandı.

 


Başvuracak personele, D sınıfı sürücü belgesine sahip olması ve KPSS puanının yanı sıra en az 3 yıl makam şoförlüğü yapmış şartı koşuldu.İşe başvuracak kişilerin herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışıyor olmaması ve makam şoförü olarak görev yaptığını gösteren SGK dökümü istendi.

 

İlanda diğer koşullar şöyle açıklandı:

 

-Ehliyetine herhangi bir sebeple el koyulmamış, alkol veya uyuşturucu kullanımı nedeniyle işlem yapılmamış olmak.

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Ombudsmanlık Kurumu’na başvurular üzerinden 5 asil ve 5 yedek aday belirlenecek. Belirlenen 5 ismin tam teşekküllü hastaneden şoför olarak görev yapabileceğine dair sağlık raporu almasının ardından kendileriyle sözleşme imzalanacak. KDK’da şoför olmak isteyenler 25 Kasım’a kadar başvurabilecek.

 İlgili konular

Öğretmen

Meclis önünde engellenen "Öğretmenler": Mustafa Kemal'in öğretmenleriyiz!

1 yıl önce

Öğretmen Meslek Kanunu'nu Meclis önünde protesto etmek isteyen ve basın açıklaması yapmak isteyen Eğitin-İş Sendikası'nı polis engelledi....Devamını oku