Gündem

TEİAŞ'ın 91 milyon TL'lik "trafo" ihalesi de Kolin İnşaata verildi

1 hafta önce

trafo

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ) düzenlediği 91 milyon TL’lik trafo merkezleri bakım ve onarım ihalesini Kolin İnşaat aldı.

Kolin, 20 büyük kentteki trafoların bakım ve onarımını yapacak.

 

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, TEİAŞ’ın İstanbul’un Avrupa Yakası İle İzmir, Adapazarı, Isparta, Ankara, Konya, Gaziantep, Elazığ, Erzurum, Batman ve Denizli’deki “Trafo merkezlerinin bakım onarım ve yapım işleri” için bir ihale düzenledi.

 

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, yaklaşık maliyetin 44 milyon TL olduğu ifade edilen ihaleye iki şirket teklif verdi. Ancak, TEİAŞ hesaplanan yaklaşık maliyetten 6 milyon TL daha fazla teklif veren Kolin İnşaat ile geçtiğimiz Aralık ayında 50 milyon 650 bin TL’lik sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşmeyle TEİAŞ, Kolin İnşaat’tan 11 Ağustos 2021 tarihine kadar İstanbul'un Avrupa Yakası ile 10 ayrı ildeki trafo merkezlerinin bakım onarım ve yapım işlerini tamamlamasını istedi.

 

20 büyük kentin ihalesini aldı


TEİAŞ, İstanbul’un Anadolu Yakası ile Bursa, Kütahya, Samsun, Kayseri, Trabzon, Adana, Antalya, Edirne ve Kastamonu’da “Trafo merkezlerinde yapılması planlanan muhtelif bakım, onarım ve yapım işleri” için de bir ihale düzenledi.

 

İhaleye yine iki şirket katılırken 40 milyon 980 bin TL teklif veren Kolin İnşaat ile geçtiğimiz Aralık ayında sözleşme imzalandığı açıklandı. Bu ihaleyle de İstanbul’un Anadolu Yakası ile dokuz büyük kentteki trafoların bakım ve onarım işleri 14 Ağustos 2021 tarihine kadar Kolin İnşaat’a emanet edildi.

 

Bu iki ihaleyle 20 büyük kentin trafo bakım ve onarım işi için TEİAŞ’ın kasasından Kolin İnşaat’a yaklaşık 91 milyon 630 bin TL ödenecek.İlgili konular

akrep

10 yaşından beri akreplerle iç içe: 'Akrep Ali' tesis kurdu

1 ay önce

Şanlıurfa’da 10 yaşından beri akreplerle birlikte yaşam sürdüren "Akrep Ali" lakaplı Ali Yılmaz, ilaç piyasasında kullanılan ve dünya piyasasında litre fiyatı 10 milyon dolar olan akrep zehrinden elde edilen sıvı için kara akrep tesisini kurdu....Devamını oku
OHAL

CHP: Meclis OHAL’deki ihaleleri incelesin

9 ay önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 2 yıl süren olağanüstü hal (OHAL) dönemindeki ihalelerin mercek altına alınması gerektiğini belirterek, TBMM Başkanlığı’na OHAL dönemindeki ihalelerin incelenmesi için araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önerge verdi....Devamını oku