Gündem

Tekirdağ'da geri dönüşüm fabrikasında yangın

6 gün önce

geri dönüşüm fabrikası

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren bir geri dönüşüm fabrikasında yangın çıkarken, sabah saatlerinde başlayan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti.

Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yer alan ve geri dönüşüm alanında faaliyet gösteren granür fabrikasında plastik malzemelerin depolandığı bölüm ile üretim yapılan alanlarda yangın çıktı.

 

Sabah erken saatte başlayan yangını fark eden çalışanlar jandarma ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan jandarma ekipleri çevrede güvenlik tedbiri alırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

 

Yangının büyük olması ve alevlerin kısa sürede yayılması nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Çorlu, Ergene ve Çerkezköy itfaiyelerinin yanı sıra organize sanayi bölgeleri ile fabrikaların itfaiye araçları ile su tankerleri de bölgeye sevk edilerek yangına müdahale etti.

 

İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

geri dönüşüm fabrikası
geri dönüşüm fabrikası


İlgili konular

metro

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda çalışan araçta yangın

25 dakika önce

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda çalışan metro aracında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü. Bu hattaki seferlere geçici olarak ara verildi....Devamını oku
Sultanbeyli

Sultanbeyli'de gecekondu yangını

3 gün önce

Sultanbeyli'deki gecekonduda çıkan yangın, itfaiye ekiplerini harekete geçirdi. Ev sahiplerinin evde olmaması nedeniyle şans eseri can kaybı yaşanmadı....Devamını oku