Türkiye Haberleri

Tekirdağ'da sağanak yağış afete dönüştü 

1 hafta önce

yağmur

Tekirdağ'da yağan sağanak yağış, evlerin su basmasına ve araçların zarar görmesine sebep oldu. Yaşanan olaylar üzerine yetkililer, vatandaşları su baskınlarına ve muhtemel yaralanmalara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya bölgesinde yağış uyarısı yapmıştı. Müdürlük tarafından yapılan uyarıların ardından, bölgede beklenen yağış etkili oldu. Balta Şarköy olmak üzere Tekirdağ'ın diğer ilçelerinde de etkili olan yağış pek çok araç'ın zarar görmesine sebebiyet verdi.

 

Fırtına en çok ilçenin Yeniköy Mahallesi'nde etkili olurken, Yeniköy Mahallesi'nde bulunan bir çok evin çatıları şiddetli esen fırtına nedeniyle uçtu. Hatta bazı evlerin camları kırıldı bazı binalar oturulmaz hale geldi. Birçok ağaç kökünden sökülürken bazı elektrik ve telefon direkleri yere yıkıldı.

İlgili konular

yağış

Yağış ve buzlanma uyarısı

23 saat önce

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre ülkemizin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in batısı, gece saatlerinden sonra İstanbul'un batısı ile Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor....Devamını oku
yağış

13 il için kar yağışı uyarısı

1 hafta önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kırklareli, Edirne, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Konya, Kayseri, Niğde, Sivas, Malatya, Erzurum, Kars, Van ve çevreleri için kar yağışı uyarısı yaptı. İç Anadolu'da ise toz fırtınası uyarısı yapıldı....Devamını oku