Politika

Temel Karamollaoğlu'ndan Asiltürk'e: Partileri genel başkanlar yönetir

1 ay önce

Karamollaoğlu Asiltürk

Karamollaoğlu, "Bana biat ettiniz unutmayın" diyen Oğuzhan Asiltürk ile ilgili soruya da cevap verdi.

Karamollaoğlu, "Parti içi meseleleri kamuoyuyla paylaşmam. Oğuzhan bey kendi düşüncelerini aktardı. Siyasi partilerin başında genel başkan vardır. Danışma kurullarımız vardır. Ama partiyi genel başkan yönetir." dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk TV'de Hülya Hökenek'in moderatörlüğünde Enine Boyuna programına konuk oldu.

 

Karamollaoğlu Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Habertürk TV Ankara Temsilci Yardımcısı Fevzi Çakır, Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca ve gazeteci Kürşad Oğuz'un sorularını yanıtladı.

 

"OĞUZHAN BEY'LE KÜS DEĞİLİZ, KONUŞUYORUZ DA"

 

Onlar kendisine ilgi gösteriyor, o da o ilgiyi elinin tersiyle itmiyor. Parti içi meseleleri kamuoyuyla paylaşmam. Oğuzhan bey kendi düşüncelerini aktardı. Ben o toplantıda bulunmadım. Bulunmadığım için bir şey diyemem. Toplantının başında vardım, konuşma yaptım çıktım. Genel İdare Kurulu toplantısıydı. Biat marufadır, doğru olanadır. Kendisinin zihninden bunlar geçebilir.

 

Biz Oğuzhan Bey'le küs değiliz, kendisiyle konuşuyoruz da. İstişare Kurulu bazı vefatlardan dolayı sayısı azalmıştı. Allah nasip ederse toplantımız olacak. O zaman bu meseleler konuşulur. Daha da fazla bir şey söylemem.

 

"SİYASİ PARTİLERİ GENEL BAŞKANLAR YÖNETİR"

 

Bizim sistemimiz çok rahat belli. Siyasi partilerin başında genel başkan vardır. Danışma kurullarımız vardır. Ama partiyi genel başkan yönetir. Şu anda sayın Cumhurbaşkanı elbette kendi menfaati için bazı girişmlerde bulunur. Mahalli idarelerde Türkiye'nin her yerinde seçimlere gittik. Oyumuz yüzde 3'ün biraz üstünde çıktı. Demek ki bir teveccüh var ve zaman içinde artıyor. Partinin daha yüksek oy almasının sebebi partiye daha fazla iltifat edilmesi. Ben Türkiye'de düşünen, hakikaten arayış içinde olan ciddi bir kesimin bize daha fazla yöneleceğine, eskiye kıyasla bir patlama olacağına inanıyorum.İlgili konular

milli gazete

Milli Gazete'de Oğuzhan Asiltürk- Karamollaoğlu krizi

4 hafta önce

Milli Görüş’ün gazetesi Milli Gazete, bugün ‘Ankara Bürosu’ imzasıyla yayınlanan haberle Oğuzhan Asiltürk’ün liderliğini resmen kabul etti....Devamını oku
Asiltürk

Yarkadaş: Saadet Partili Asiltürk, Erdoğan'la aynı uçakta KKTC'ye gidiyor

2 ay önce

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk'ün, Erdoğan'la birlikte KKTC'ye gideceğini belirtti....Devamını oku