Türkiye Haberleri

Terör örgütü IŞİD çözüldü mü?

1 ay önce

ışid

IŞİD'in Türkiye emiri Mahmut Özden yakalandıktan sonra ele geçirilen bilgisayardaki notlardan yola çıkarak terör örgütüne büyük darbe vurulurken; İstanbul, Adana, İzmir, Diyarbakır ve Kayseri’de operasyonlar yapılarak birçok eylemin önüne geçildi.

Geçen ağustos ayında İstanbul’u kana bulamaya hazırlanırken otel odasında silahıyla yakalanan IŞİD’li terörist Hüseyin Sağır’a eylem talimatını örgütün Türkiye emiri Mahmut Özden'in verdiği ortaya çıkmıştı.

 

20 Ağustos’ta Adana’da gözaltına alınıp tutuklanarak cezaevine konulan Mahmut Özden’in evinde ele geçirilen bilgisayarda yapılan inceleme sonrası; milletvekili, hakim, savcı ve turistlere yönelik bombalı eylem planladıkları ortaya çıktı.

 

Özden’in Adana, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Kayseri’de temaslı olduğu kişiler belirlendi. Bu tespitlerin ardından peş peşe operasyonlar düzenlenirken, İstanbul’da 14, Adana'da 22, İzmir'de beş, Diyarbakır'da iki ve Kayseri’de 13 kişi gözaltına alındı.

 

Yakalanan zanlıların Türkiye'nin birçok ilinde kanlı eylem planları yaptıkları da saptandı.

 

Ayrıca Fransa tarafından IŞİD üyesi olmak suçundan tutuklanma talebi bulunan, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranırken Adana'da yakalanan kadına ev kiralayan ve yardım eden zanlının da Mahmut Özden grubundan olduğu ortaya çıkmıştı.İlgili konular

özetocaközet

3 Ocak gün özeti

2 hafta önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku