Yaşam

Tesla sürücüsü otoyolda direksiyon başında uyurken yakalandı

3 yıl önce

Tesla sürücüsü otoyolda direksiyon başında uyurken yakalandı


 

ABD’de bir sürücü, otoyolda kilometrelerce hızla otopilot modunda ilerleyen Tesla aracında direksiyon başında uyurken görüntülendi. Sürücünün yanındaki yolcu da 90 kilometre hızla giden araçta rahatça uyudu.
 
ABD’de Dakota Randall tarafından sosyal medyada paylaşılan videoda Tesla aracının sürücüsü otopilot aktifken kilometrelerce hızla giden araba içinde başı önünde uyurken görünüyor. Sürücünün yanındaki yolcunun da rahat bir şekilde uyukladığı dikkat çekiyor.
Randall, bu görüntülerin ülkenin en büyük otobanlarından birinde Massachusetts civarında çekildiğini belirtti. Randall, aracın 90-95 kilometrelik bir hızla ilerlediğini düşündüğünü belirtti.
Randall her ne kadar yetkilileri aramasa da eyalet polisi videonun farkında olduklarını açıkladı.
Tesla sözcüsü, sürücü izleme sisteminin devamlı surette uyarıda bulunduğunu söyledi. Tesla da otopilot özelliği bulunsa bile sürücülerden tetikte olmalarını talep ediyor.
Ancak bu sürücülerin Tesla araçlarında uyurken yakalandığı videolar da giderek artıyor. Daha önce de Los Angeles’ta otopilot aktifken direksiyon başında uyuyan ve oldukça hızlı giden bir sürücü daha kameralara yakalanmıştı. Palo Alto’da ise içkiliyken araç kullandığından şüphelenilen birinin aslında Tesla aracında direksiyon başında uyuduğu ortaya çıkmıştı.


İlgili konular

uctu

Sarıyer'de dönüş yapan sürücü kayalıklardan aşağı uçtu

1 yıl önce

Dönüş yapacağı esnada kontrolden çıkan otomobiliyle 70 metreden aşağı düşen sürücü, itfaiye ekiplerince kurtarılarak halatla yukarıya çıkartıldı....Devamını oku
kaza

Yolu şaşıran sürücü kaza yaptı

2 yıl önce

Tokat'ta yolu şaşırıp trafiğe kapalı alana giren hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı....Devamını oku