Gündem

TESUD'dan Milli Savunma Bakanlığı'na: Kınama ifadesi kullanılmamıştır

1 hafta önce

tesud

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 104 emekli amiralin yayımladığı "Montrö Bildirisi" ile ilgili "Bu bildirinin demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka bir işe yaramadığı açıktır" diye konuştu.

Ardından MSB, sosyal medya hesabı üzerinden "Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakanlığına destek ziyareti gerçekleştirerek bazı amirallerin yayımladığı bildiriyi kınadıklarını belirtti" açıklaması geldi.

 

TESUD'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, şu ifadeler kullanıldı:

 

"5 Nisan 2021 günü saat 13.30'da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB'lığına DAVET EDİLMİŞTİR.

 

Sayın Milli Savunma Bakanı'nın ülkemiz ve TSK'nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır.

 

Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."İlgili konular

akar

Bakan Akar, NATO'nun Afganistan gündemli toplantısına katıldı

3 gün önce

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar'ın NATO üyesi ülkelerin savunma ve Dışişleri Bakanları ile Afganistan gündemli toplantısında görüştüğünü duyurdu....Devamını oku
msb

MSB’yi yalanlayan Emekli Subaylar Derneği'ne denetim tebligatı 

1 hafta önce

Emekli amirallerin açıklamasından sonra MSB’ye davet edilerek Bakanlıkça, “Bizi ziyaret edip bildiriyi kınadılar” denilen ve bunu yalanlayan Emekli Subaylar Derneği'ne denetim tebligatı yapıldı....Devamını oku