Spor

TFF Başkanı: Kulüpler "hükmen yenilgi" ye hazır olsun!

2 hafta önce

özdemir

TFF Başkanı Nihat Özdemir, kulüplerin 14 futbolcu ile sahaya çıkamadığı takdirde hükmen yenilgi alacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ligi 16 Mayıs'ta bitirmek zorunda olduklarını söylerken, "Kulüplere 'Gerekirse altyapıdan da oyuncu alabilirsiniz' dedik. Ama eğer 14 futbolcu ile sahaya çıkamıyorsanız, yapacak bir şeyimiz kalmıyor, hükmen yenilgi dışında" ifadelerini kullandı.

 

Özdemir, "Son Kulüpler Birliği toplantısında bu konuyu ben tartışmaya açtım. Kulüplere ligin ikinci yarısı itibariyle Covid-19'dan dolayı maçları ertelemeyeceğimizi ve hükmen yenilgi kararı almayı düşündüğümüzü söyledim" dedi.

 

Konuyu başkanlara ilettiklerini kaydeden Özdemir, "Başkanlarımıza da, 'Lütfen aranızda tartışın ve bir karar alın. Sizi dinleyeceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Biz böyle bir karar alabiliriz' dedim. Çok açık bir şekilde kendilerine ifade ettim" diye konuştu.

 

Neden böyle bir karar alabileceklerine de açıklık getiren TFF Başkanı Nihat Özdemir, "28 Ocak'ta ligin ikinci yarısı başlayacak ve 16 Mayıs'ta bitecek. Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası karşılaşmaları hariç tam 8 haftalık süreçte hafta içi de maçlar oynanacak. Artık zaman konusunda kımıldayacak halimiz yok. Kulüplere, 'Altyapıdan da oyuncu alabilirsiniz' dedik. Ama eğer 14 futbolcu ile sahaya çıkamıyorsanız, hükmen yenilgi dışında yapacak bir şeyimiz kalmıyor" açıklamasını yaptı.İlgili konular

gs

Galatasaray'da 5 futbolcudan 4'ünün testleri negatif çıktı

3 gün önce

Galatasaray, Koronavirüs'e yakalanan 5 futbolcudan 4'ünün testlerinin negatif çıktığını açıkladı....Devamını oku
tff

TFF açıkladı: İki hakem koronavirüse yakalandı

1 ay önce

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), iki hakemin koronavirüse yakalandığını açıklarken, hakemlerin ismi ise açıklanmadı....Devamını oku