Gündem

THK’dan uçak isteyen Belediye Başkanı: ‘Kimse yok, yarın arayın’ dediler

1 ay önce

yangın

Yangın için THK’dan uçak isteyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gürün, ‘Kimse yok, yarın arayın’ dediler' ifadelerini kullandı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bugün şehirde çıkan yangınlara ilişkin kayyım yönetimindeki THK’yi uçak kiralamak için aradığını, ancak ‘Burada kimse yok. Herkes saat 15.30’da çıktı. Yarın sabah arayın’ cevabını aldığını söyledi.

 

Halk TV canlı yayınına bağlanarak açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gürün, şunları söyledi:“O kadar kötü şeyler oluyor ki her yerde yangın haberleri almaya başladık. Üç helikopter görevlendirildi. Hava kararınca görevlerini yapamaz hale geldiler ama onlar yeterli değil. Yangın uçaklarının çok daha etkili olduğunu biliyoruz. Bodrum’daki yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor. Bu yangınların hepsi orman içi yangını, hava karardığında yukarıdan orman yangınına müdahale etkili olmuyor.”

 

Gürün, Türk Hava Kurumu’nu bir yetkiliyle görüşmek için aradıklarını “Yarın sabah görüşebilirsiniz. 15.30’dan sonra burada kimse kalmıyor” yanıtını aldığını söyledi.

 
İlgili konular

THK Kayyım Heyeti Başkanı Cenap Aşçı

THK Kayyım Heyeti Başkanı Aşçı'nın istifası 19 gündür kabul edilmiyor

1 gün önce

Orman yangınları sırasında düğüne giden ve Türk Hava Kurumu (THK) Kayyım Heyeti Başkanlığı görevinden istifa eden Cenap Aşçı’nın istifası 19 gün kabul edilmiyor....Devamını oku
yangın

İstanbul’da yatak fabrikasında büyük yangın

6 gün önce

İstanbul Bahçelievler’de bulunan yatak fabrikasında, çöp alanın tutuşması nedeniyle alevler bir anda büyüdü ve fabrika tamamen yandı. ...Devamını oku