Yaşam

Thodex sonrası şimdi de Hecoin vurgunu: Bir gecede sıfırlandı!

2 hafta önce

Hecoin

Coin borsasında işlem yapan vatandaşların paraları bu kez de Hecoin’le buhar oldu.

Türkiye’de binlerce kullanıcısını mağdur eden Thodex vurgunundan sonra yeni bir vurgun daha patlak verirken, tam ismi Heroes & Empires Coin olan şirket, geçen ekim ayında Yavuz Bunul isimli kişi tarafından Hint Okyanusu’nda bulunan Seyşeller adası merkezli olarak kuruldu.

 

Şirket yetkilileri internet sitesi üzerinden Hecoin’in tanıtımını yaptı.

 

Kendilerine ait telefon uygulaması da geliştiren firma, buradan ilk ön satışlarını gerçekleştirdi. Uygulamaya dünyaca ünlü kripto uygulamalarından para transferleri de sağlandı.

 

Hecoin şirketi, iddiaya göre sosyal medyada faaliyet gösteren coin fenomenlerine reklam yaptırırken, fenomenler aracılığıyla binlerce kullanıcıya ulaşan Hecoin şirketi, ön satışında 20 bin aktif üyeye hizmet sağladı.

 

Şirket hesabına binlerce dolar para gönderildi. Yoğun ilgi nedeniyle coin’lerin tane fiyatı 400 dolara kadar yükseldi.

 

Hecoin’in tüm reklamlarında şirket yabancı bir firmaymış gibi gösterildi.


Bir gecede sıfırlandı


Hürriyet'in haberine göre, kripto alış ve satışlarının yapıldığı Hecoin uygulamasında önceki hafta sorunlar yaşanmaya başlandı.

 

Uygulamada özellikle para çekme işlemleri yavaşladı. Dün gece ise Hecoin hisseleri sıfırı gördü. Dolandırıldığını anlayan binlerce kullanıcı Twitter’da şikayetlerde bulunurken, sabah saatlerinde ise Hecoin’in telefon uygulamaları kapandı.

 

Kullanıcılar işlem yapamaz hale geldi. Son olarak da şirketin Amerika merkezli gösterilen Twitter hesabı da kapandı.

 

Thodex vurgunun ardından Hecoin’de yaşanan skandal sonrası yüzlerce kişi mağdur oldu.

 

Mağdur vatandaşlar sosyal medya hesaplarından Hecoin’i öneren fenomenlere tepki gösterdi. Yaşanan olayın ardından binlerce doların buhar olduğu iddia ediliyor.İlgili konular

EPDK

EPDK'dan 12 şirkete lisans

3 gün önce

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 8 şirkete elektrik tedarik lisansı, 3 şirkete elektrik üretim lisansı, 1 şirkete LPG depolama lisansı verildi....Devamını oku
zam

Yeni 'zam' etiketlerine tepki

3 hafta önce

Zincir marketlerde uygulanan zamlar gündem olurken, marketlerdeki yeni 'zam' etiketleri sosyal medyadan paylaşıldı...Devamını oku