Gündem

THY'den Rusya'da iftar

3 yıl önce

THY'den Rusya'da iftar


Türk Hava Yolları (THY) tarafından Moskova'da verilen iftarda, bölgede yaşayan Türkler ile Rusya'da yaşayan çok sayıda Müslüman bir araya geldi.

 

 

THY Moskova ofisindeki iftara, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, THY Rusya Genel Müdürü Turan Yardımcı'nın yanı sıra çok sayıda yetkili ve davetli katıldı.

 

İftar sonrası konuşan Samsar, THY’nin, dünyanın dört bir yanına uçarak insanları bir araya getirdiğini belirterek, "Bugün bizleri de bu iftarda buluşturduğu için kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Yurt dışındaki insanların, ailelerinden uzakta olduğu için iftarları biraz buruk geçirdiklerini anlatan Samsar, "Ancak biz burada büyük bir aileyiz ve sizlerle birlikte bu iftarı yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

 

Konuşmasında  katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür eden Yardımcı, THY'nin 336 uçakla 124 ülkeye uçarak dünyanın en çok ülkesine sefer gerçekleştiren hava yolu şirketi olduğunu söyledi.

 

THY'nin bu güçlü konumunu Rusya'da da devam ettirdiğini anlatan Yardımcı, "Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin ilerlemesiyle, THY de Rusya'daki konumunu daha da güçlendirecektir" dedi.


İlgili konular

Rus borsası

Rus borsası çöktü, zarar150 milyar doları buldu

11 ay önce

Rusya'nın Ukrayna'yı işgale başlamasıyla birlikte Rus borsası bugün 50'ye yaklaşan değer kaybıyla büyük çöküş yaşanırken, Rusya'nın kredi temerrüt riskinde de tarihi seviyeler görüldü....Devamını oku
THY

THY'nin iç hatlarda PCR testi zorunluluğu

1 yıl önce

Türk Hava Yolları, 6 Eylül'den itibaren, iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi zorunluluğu olduğunu hatırlattı....Devamını oku