Gündem

THY’nin Boeing 737 Max uçuşlarında iptaller olacak

3 yıl önce

THY’nin Boeing 737 Max uçuşlarında iptaller olacak


Türk Hava Yolları (THY), filosundaki 24 adet Boeing 737 MAX tipi uçağı, sivil havacılık otoritelerinden gerekli uçuş onaylarının geleceği tarihe kadar operasyonlarında kullanmayacağını, bu nedenle planlanan bazı uçuşlarda iptaller olacağını duyurdu.
 
 
THY, ABD’li uçak şirketi Boeing’e ait 737 Max model yolcu uçaklarının birkaç ay içinde iki kaza yapmasının ardından filosundaki 737 Max model yolcu uçaklarını mart ayında yere indirmişti.
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, mayısta yaptığı açıklamada, 737 Max model uçakları ile ilgili olarak Boeing CEO’su ile görüşeceklerini, sonra da bu uçaklarla ilgili planları gözden geçireceklerini söylemişti.
 
THY’den yapılan yazılı açıklama şöyle:
 
“Büyüme stratejimiz dahilinde filomuzda olan 24 adet Boeing 737 MAX tipi uçaklarımızı, sivil havacılık otoritelerinden gerekli uçuş onaylarının iletileceği tarihe kadar operasyonlarımızda değerlendiremeyeceğiz. Bu durum nedeniyle planlanan bazı uçuşlarımızda iptaller yaşanacaktır.”
 


İlgili konular

thy

THY, 19 Mart'ta İstanbul kalkışlı 100 seferi iptal etti

5 ay önce

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mart'ta beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı kalkışlı 80 ve Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı 20 seferin iptal edildiğini açıkladı....Devamını oku