Teknoloji

TikTok 1 milyar kullanıcı sayısını aştı

1 yıl önce

TikTok

Tok, Facebook ya da Google’a ait olmadan 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan ilk sosyal medya uygulaması olurken, ayrıca teknoloji endüstrisindeki en prestijli kilometre taşlarından birine ulaştı.

Şirket tüm dünyada bir milyardan fazla aktif aylık kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu.

 

Uygulamanın Ağustos 2021'deki aylık aktif kullanıcılarının, sadece bir yıl önceki aynı aya göre yüzde 25 oranında arttığı kaydedildi.

 

Sosyal medya devleri Google ve Facebook’a ait olmayan bir şirketin bu rakama ulaşması büyük başarı olarak görülüyor.

 

TikTok’un bu rakama ulaşmasında insanların pandemi boyunca telefonlarında daha fazla zaman geçirmesinin etkili olduğu görüşü hakim.

 

Sosyal medya şirketinin içerik oluşturucu endüstrisinin büyümesini hızlandırmasının da bunda etkili olduğu vurgulanıyor.

 

Eski ABD Başkanı Donald Trump TikTok'u Amerika Birleşik Devletleri'nde kapatmaya çalışsa da Çin tabanlı şirket büyümesini sürdürdü.

 

Trump'ın çabaları boşa çıkarken, uygulama Hindistan'da yasaklandı ve şu anda Avrupa’da veri koruma uygulamaları ve çocuk güvenliği ile ilgili incelemelerle karşı karşıya bulunuyor.

 

TikTok'un, birçok rakibinin benzer taklit ürünler piyasaya sürmesine rağmen popülerliğini koruduğu bildiriliyor.İlgili konular

Böbreğimi satmak istiyorum

‘Böbreğimi satmak istiyorum’ ilanları Google trendlerinde

8 ay önce

Artan yoksulluk insanları artık başka yollar denemeye zorlarken, ‘Böbreğimi satmak istiyorum’ ifadesini aratanların oranı son bir yılda yüzde 400 arttı....Devamını oku
savaş

27 Şubat gün özeti

9 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku