Gündem

Tıpta Uzmanlık Sınavı, 14 ilde yarın yapılacak

5 ay önce

sınav

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yarın yapılacak. Sınav, 14 ilde 15 merkezde yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sınava girecek adaylara başarılar diledi.

2022-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2022-TUS 1. Dönem) ve 2022-Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2022-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem) yarın yapılacak.

 

Adaylar, sınav giriş belgelerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebiliyor.

 

2022-TUS (1. Dönem) Temel Tıp Bilimleri Testi ve 2022-STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) birinci aşama sınavları için adaylar saat 10.00'dan sonra, 2022-TUS (1. Dönem) Klinik Tıp Bilimleri Testi ve 2022-STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) ikinci aşama sınavları için ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

 

ÖSYM sınava girecek adaylara şu uyarıları yaptı:

 

"Adayın, sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesi'ne ek olarak; fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunludur. Fotoğraflı nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecektir."

 İlgili konular

kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu, The Economist'in manşetinde: Tüm oklar onu işaret ediyor

5 ay önce

İngiliz ekonomi dergisi The Economist, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu manşetine taşıyarak “İttifak henüz Cumhurbaşkanı adayını açıklamadı. Ancak tüm oklar Kılıçdaroğlu’nu işaret ediyor” diye yazdı....Devamını oku
Hz. Mevlana

10 Şubat gün özeti

6 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku