Politika

"Torbacı ekibi bir telefonla hazır"

1 ay önce

sembol

Son günlerde MHP'yi eleştirenlerin dövülmesi olayıyla ilgili bazı duyumlarını paylaşan Ankara gazetecisi İsmet Demirdöğen Artı TV'de yayınlanan programda konuştu.

Demirdöğen, "çok ciddi bir organizasyondan bahsediyorum, çok emin olmasaydım paylaşmayacaktım. Bunu o camiayla çok yakından ilişkisi olan insanlardan öğrendim. Onlardan aldığım bilgidir" diyerek, bu saldırıların organizasyon şemasını çizdi:

 

"Belki size şaşırtıcı gelecek şimdiki söyleyeceklerim. Ankara'da bir süredir şu konuşuluyor: Ankara'da yasa dışı ilişkilerle, işlerle ilgilenen bir kişi var. Bu milliyetçi camiaya çok yakın biri. Buna bağlı olarak da sokakta torbacılık yaptığı iddia edilen, başıboş gezen, işi gücü olmayan insanlar var. Bir yerlerde bekliyor bunlar. Genel merkezin tweetlerini okuyan, herkesin değil ama belirli kişilerin, onların mesajını alan birileri bu yasa dışı işlerle uğraşan kişiyi arıyor ve o kişiye gereğinin yapılmasını rica ediyor, tavsiyede bulunuyor. Sonra o kişiye HTS kayıtlarından hedef gösterilen kişilerin nerelerde olabileceği söyleniyor, anlık bildiriliyor. Çok ciddi bir organizasyondan bahsediyorum, çok emin olmasaydım paylaşmayacaktım. Bunu o camiayla çok yakından ilişkisi olan insanlardan öğrendim. Onlardan aldığım bilgidir. Emniyet içerisinde de uzantıları var bunların. Ankara'nın çeşitli yerlerinde büroları var ve bürolara bu bilgiler gidiyor. Organize edilmiş saldırgan tipler oralara sevk ediliyor ve oralarda infaza girişiyorlar."

 

"Birinci ayağı siyaset, ikincisi emniyet, üçüncüsü 'mafya' ve dördüncüsü de emniyetin dışında bürolarda örgütlenmiş emniyet bağlantılı kişiler. Onlar da sevk ve idareden sorumlular. Böyle bir çark kurulmuş vaziyette. Bilgiyi alıyorlar ve oradan da infaza gidiyorlar. Verilen görev de öldürmeden ağır hasar verme üzerine kurulu."

 

"AKP tarafı hukuku, yargıyı kullanıyor; diğer ortak da fiziki şiddeti araç olarak kullanıyor. Bunun üzerinden insanlara korku salınıyor. Devletin resmi güvenlik güçleri insanlara sokakları dar ederek, insanları yerlerde sürükleyerek meşruiyet kazandırdıkları bir şiddet uygularken öteki de gayri resmi şiddet uyguluyor. Böylece bir şiddet sarmalı içerisinde hukuk sopası ve sokak sopası şeklinde uygulanıyor" 

 

"Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıdan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili bir soruşturma başlatıyor. Soruşturma sürdürülürken bakıyorsunuz, Özdağ'a yönelik saldırıyı meşrulaştıran hatta öven, tweetler atan MHP il başkanları, delegeleri, yöneticileri dün akşamdan beri de Başsavcı Vekilini hedefe koymuş vaziyetteler ve 'Sen kimin adamısın?', 'Sen ne hakla bunu soruşturursun?' demeye getiriyorlar. Çünkü cesaret aldıkları nokta ne? Çubuk saldırısı, Kemal Kılıçdaroğlu'na linç girişimi" 

 

 İlgili konular

mhp

'MHP'nin başına geçmekten şeref duyarım' diyen Perinçek'e MHP'den jet yanıt

18 saat önce

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in önceki akşam Haber Global’de CHP’li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli’nin “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var” dedi. Bunun üzerine, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda” diyen Perinçek'e MHP'den jet yanıt geldi. ...Devamını oku
Nuray Şirin Göktaş

Gazeteci Nuray Şirin Göktaş hayatını kaybetti

1 hafta önce

Gazeteci Nuray Şirin Göktaş, Ankara’da hayatını kaybetti. Gazeteci Hıdır Göktaş’ın eşi olan Göktaş, bir süredir kanser tedavisi görüyordu....Devamını oku