Ekonomi

Trabzonlu iş insanı Mehmet Bulut, "ibret olsun" diye fakirlik belgesi aldı

1 ay önce

bulut

Bartın'da 2015-2016 yıllarında vergi rekortmenleri listesinde yer alan iş adamı Mehmet Bulut, devletten alacaklarını tahsil edemediğini ileri sürerek, "ibret olsun" diye fakir belgesi aldı. AKP'den de istifa ettiğini açıklayan Bulut, "Devlet 5 müteahhide yardım edip borçlarını silerken bizleri unuttu" diye sitem etti.

1999 yılında, inşaat işleri yaparak ticaret hayatına başlayan ve 10 yıl sonra Özbulut Yapı İnşaat Ltd. Şirketi’ni kuran Bartın’da yaşayan Trabzonlu iş insanı Mehmet Bulut, Bartın-Zonguldak-Düzce üçgeninde aldığı devlet ihaleleriyle milyonlarca liralık ciroya çıktı.

 

Bartın'da üniversite, Devrek ve Çaycuma'da belediye binaları, Zonguldak'ta Özel İdare binası, Amasra’da konutlar üreterek özel projelere de imza atan iş insanı Bulut, 2015 yılında Bartın vergi rekortmenleri listesine üçüncü sıradan girerek Maliye Bakanlığı'ndan teşekkür beratı aldı.

 

2016'daki vergi rekortmenleri listesinde ise 6. olan iş insanı Bulut, 2018 yılında yaşanan Rahip Andrew Brunson kriziyle doların yükselmesi nedeniyle işlerinin bozulduğunu ve 18 devlet kurumundan alacağı olan 13.5 milyon TL’yi alamadığını ifade etti.

 

Sözcü Gazetesi’nden İsmail Akduman’ın haberine göre, Koronavirüs, salgını döneminde, borçlarını ödeyemeyince, yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırılıp, yaklaşık 40 milyon liralık haciz işlemlerine maruz kaldığını söyleyen Bulut, bütün mal varlığının üzerinde haciz kararı bulunduğunu geçinemediğini belirterek mahalle muhtarına fakir kağıdı almak için başvuruda bulundu. 

 

Mehmet Bulut, sosyal medya hesabından, aldığı fakir kağıdını ve vergi rekortmeni ödülünü paylaşarak, yaşadıklarını şu ifadelerle dile getirdi: 

 

"20 yıllık ticari hayatımızın Brunson ekonomik krizine kurban edilen ülkemizin sahipsiz iş adamının 3 yılda gelinen hazin sonu. Dik yürüyeceğiz eğilmeyeceğiz! Sebep olanları Allah'a havale ediyoruz.

 

Devlet 5 müteahhide yardım edip borçlarını silerken bizleri unuttu. Çeklerim yazılmaya başlandı. Banka teminat mektupları yandı. Devlet alacağımı vermedi. Hacizler kapıya dayandı. Şu an yaklaşık 40 milyon lira olan mal varlığıma haciz geldi. Pandemi de son noktamız oldu.


Mal varlığım var ama gelir yok. Muhtara başvuru yaptım. Sonra da fakir kağıdı verdiler. İbret olsun diye bu ödülümü ve fakir kağıdını sosyal medyada paylaştım.

 

Biz vergi kaçırmadık, çalmadık. Adında adalet olan partide adalet olsaydı ben ve benim gibi onlarca kişi bu durumda olmazdı” İlgili konular

silah

Anahtarlık görünümlü silah ile oynarken oğlunu vurdu

6 gün önce

Bartın'ın Ulus ilçesinde, G.E.’nin (62) oynadığı, oğluna ait anahtarlık görünümlü silah ateş aldı. Çıkan merminin isabet ettiği silahın sahibi oğlu G.E. (30) yaralandı....Devamını oku
kriptopara

Borçlunun kripto parası haciz işlemi için menkul kıymet sayıldı

3 ay önce

Kripto para, Türkiye'de ilk kez bir mahkeme tarafından menkul değer olarak kabul edildi. İstanbul İcra Hukuk Mahkemesi'nin aldığı karar, Türkiye'de kripto paralara yönelik ilk hukuki işlem olması nedeniyle emsal değer taşıyacak....Devamını oku